Az amerikaiak nem hiszik, hogy megnyerhetik az iraki háborút
Az amerikaiak nem hiszik, hogy a hadsereg megnyerheti az iraki háborút vagy stabilizálni tudná a demokráciát Irakban - tűnt ki a legutóbbi közvélemény-kutatások szerdán közzétett eredményeiből.
Az USA Today/CNN/Gallup által készített felmérés alapján a megkérdezettek 51 százaléka szerint George Bush elnök félrevezette a közvéleményt az iraki vegyi fegyverekkel kapcsolatban, ami a háború kitörésének egyik fő oka volt.
A megkérdezettek 32 százaléka hiszi azt, hogy az Egyesült Államok nem nyerheti meg a háborút, 21 százalék szerint a háborút meg lehetne nyerni, de nem fogják. A győzelmet várók aránya 43 százalék. Az amerikaiak 58 százaléka úgy gondolja, hogy az amerikai kormány nem tudja stabilizálni az iraki kormány helyzetét.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Gazdaság
Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.
szeptember 12., 17:25
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58