Őrizetben a fehérorosz ellenzék egyik vezére
Őrizetbe vette a rendőrség szombaton a fehérorosz ellenzék egyik vezetőjét, míg a másik kormányellenes vezető politikus felszabadító mozgalom megalakítását jelentette be. Alekszandr Milinkevics egy parkban tartott nagygyűlésen jelentette be, hogy létrehozza a Belorusz Népi Felszabadító Mozgalmat. A múlt vasárnapi elnökválasztásról kijelentette, hogy a hivatalos adatok ellenére ők győztek, mert "egyre több és több ember vetkőzi le félelmét" a rendszertől. A nagygyűlést nem az eredetileg meghirdetett helyen, az Október téren tartották, mert a rohamrendőrség elállta a gyülekezők útját. Milinkevics így egy közeli parkba hívta híveit, akik időnként dulakodásba bocsátkoztak a rendőrökkel. A résztvevők számát 3-5 ezerre becsülték a hírügynökségi jelentések. Egy helyi emberi jogi szervezet összesítése szerint pénteken összesen 274 elmarasztaló ítélet született a nap folyamán őrizetbe vett ellenzéki tüntetők ügyében. Értesülések szerint a tüntetőket "engedély nélküli gyülekezés" vádjával vették őrizetbe, s ennek alapján öt-tizenöt napos elzárásra ítélik őket.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Állítja, hogy öt népegészségügyi program indult célzott szűrőprogramokkal, egyre több orvos és egészségügyi szakember dolgozik itthon.
2 órája
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Kultúr
A szennyezett gyártelep helyén szellős, izgalmas elemeket felvonultató közpark nyílt. Megnéztük, mit tud Budapest legújabb zöldterülete, a Széllkapu.
szeptember 12., 16:17