Renoválják Tito barlangját

MTI

Bosznia-Hercegovina nyugati részén, Drvarban (jelentése: fa) megkezdték annak a barlangnak a restaurálását, amelyből a II. világháború idején Tito a jugoszláv partizánharcot irányította.

Velimir Kunic, Drvar polgármestere a Vecernji List című horvát napilapnak elmondta, hogy a fölújítás költségeit egy amerikai cég fedezi és arra számítanak, hogy a Tito-barlangnak, mint történelmi emlékhelynek a helyreállításával föllendül a turizmus a hétezer lakosú városkában és környékén.

A fölújított Tito-barlang ünnepélyes átadását május 25-re tervezik. 1944-ben ezen a napon indítottak nagy támadást a náci német csapatok Drvar ellen, mert Titót akarták mindenképpen megölni, de tervük nem sikerült. Az egykori Jugoszlávia elnöke ezt a napot újjászületése dátumának tartotta, és ezen a napon ünnepelték Jugoszláviában az Ifjúság Napját.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Az EMMI államtitkára szerint az elmúlt években 77 kórházat újítottak fel

Állítja, hogy öt népegészségügyi program indult célzott szűrőprogramokkal, egyre több orvos és egészségügyi szakember dolgozik itthon.

3 órája

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Kultúr
Pláza helyett közpark lett, maradhat?

A szennyezett gyártelep helyén szellős, izgalmas elemeket felvonultató közpark nyílt. Megnéztük, mit tud Budapest legújabb zöldterülete, a Széllkapu.

szeptember 12., 16:17