A most formálódó szerb kormányban való részvételre kérte fel csütörtökön a Boris Tadic államfő vezette Demokrata Párt a Vajdasági Magyar Szövetséget (VMSZ), amely nem zárkózott el ettől, de igent sem mondott az ajánlatra.
A VMSZ akkor mondja meg, hogy vállal-e kormányzati szerepet, ha kiderül, hogy a kormányalkotó szerb pártok mit, és milyen gyorsan hajlandóak végrehajtani a választási programjában szereplő célkitűzésekből.
Kasza József, a VMSZ elnöke elmondta: pártja és a szerb demokratikus blokkot vezető DS kormányalakítási elképzelései hasonlóak. Mindkét fél elsődleges feladatának tekinti Szerbia EU-integrációjának felgyorsítását, a bűnözés elleni harcot, a rendőrség és az igazságszolgáltatás átalakítását, a gazdasági élet felpezsdítését és a kisebbségek gondjainak megoldását.
A VMSZ pénteken Vojislav Kostunica miniszterelnök Szerbiai Demokrata Pártjával tárgyal, amelynek - bár csak harmadik lett a januári parlamenti választáson - kulcsszerepe van abban, hogy milyen kormány jön létre Szerbiában.
- Budapest, III. kerület Héthalom utca 14.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
- Budapest, XI. kerület Felső határút 4.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
Rovataink a Facebookon