Elmaradt a román roham a határátkelőhelyeken
A schengeni vízumkényszer feloldása után a románok nem rohanták meg a határállomásokat. Éppen ellenkezőleg: a vízumkényszer január elsejétől történt feloldása óta kevesebb román állampolgár lépte át a határt, mint az elmúlt év első napjaiban - írta a csütörtöki román sajtó.
Román határrendészeti illetékesek közölték, hogy az új év első két napjában mindössze 10.100 román állampolgár utazott külföldre, ezer fővel kevesebb, mint tavaly ugyanezen a két napon. Az illetékes határrendészeti és konzuli szervek különleges intézkedéseket tettek arra az esetre, ha a vízumkényszer feloldása miatt esetleg hirtelen megnövekedett volna a külföldre utazó román állampolgárok száma.
A csütörtöki román lapok fontos politikai eseményként kezelték a románok vízummentes külföldre utazását. A 23 milliós Romániával szembeni vízummentességnek "számottevő hatása lesz nemcsak a schengeni övezet több mint 300 millió lakosára, hanem az Európai Unió kelet-európai társult országai régóta szabad mozgásnak örvendő 70 milliónyi lakosára is " - írta az Adevarul című román napilap. Mert bár a schengeni vízummentesség nem jelent egyúttal munkavállalási jogot is a közösségi térségben, számos román megkísérli majd az ügyeskedést ezen a téren, ahogy a lengyelek vagy a magyarok teszik már tíz éve.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
6 órája
- Külföld
Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.
szeptember 12., 14:47
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Gazdaság
Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.
szeptember 9., 12:19