Arafatot kiengedik Rámalláhból
Ariel Saron izraeli kormányfő vasárnap este hajlandónak mutatkozott feloldani a Jasszer Arafattal szembeni utazási tiltalmat, mondván: a palesztin elnök teljesítette az Izrael által megszabott feltételeket ahhoz, hogy elhagyhassa a ciszjordániai Rámalláh városát.
A palesztin elnök "házi őrizetének" feloldása lehetővé tenné, hogy Arafat részt vegyen az Arab Liga március végén esedékes bejrúti csúcstalálkozóján, amelyen a tervek szerint az izraeli-arab válság megoldására javasolt szaúd-arábiai terveket vitatnák meg - jegyezte meg a Reuters.
Saron egy katonai ünnepségen mondott és az izraeli televízió által közvetített beszédében megjegyezte, hogy az utazási korlátozást nem azonnal oldanák fel, de végül teljesülnek a feltételek az intézkedéshez. Saron ezt azzal indokoltat, hogy a Rehavam Zeévi izraeli idegenforgalmi miniszter feltételezett gyilkosainak letartóztatásával Arafat teljesítette a tilalom feloldásához Izrael által szabott feltételeket. "Ha sikerül elérni a követelések teljesítését, teljesíteni kell az ígéreteket is" - tette hozzá.
Arafat pénteken közölte, hogy csaknem öt hónappal a Zeévi életét kioltó tavaly október 17-i merénylet után a palesztin biztonsági erők letartóztatták a negyedik elkövetőt is. Az utolsó letartóztatott Madzsdi Rimavi, aki a merénylet irányítójának tartanak. Három feltételezett bűntársát már két hete őrizetbe vették. Az izraeli vezetés többek között a merénylőik kiadásához kötötte az Arafatra kirótt utazási tilalom feloldását. A palesztinok a kiadatást elutasítják; a Palesztin Hatóság korábban már közölte, hogy a letartóztatott személyeket palesztin bíróság elé állítják.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
2 órája
- Külföld
Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.
szeptember 12., 14:47
- Gazdaság
Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.
szeptember 9., 12:19
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04