Berlusconi és a Cosa Nostra

Népszabadság
Bizonyítékok hiányában lezárta egy szicíliai városka bírája Silvio Berlusconi és egyik bizalmasa ellen folyó eljárást. A vizsgálatnak azt kellett volna kiderítenie, hogy valóban volt-e közvetlen köze a jelenleg hivatalban lévő olasz miniszterelnöknek az 1992-ben egész Olaszországot megrázó maffiagyilkosságokhoz, amelyeknek két olasz vizsgálóbíró is áldozatául esett. Az ügyet vizsgáló bírónő ugyanis a vádalkut kötött maffiózók vallomásait bizonytalannak és töredékesnek találta.

Az eljárás során viszont felmerült Berlusconi cége és szicíliai maffia, a Cosa Nostra közötti kapcsolat valószínűsége, ezért az összegyűlt iratokat egy másik, ebben a körben folytatott nyomozás rendelkezésére bocsátja.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25