Az április végén történt erfurti ámokfutás fényében a német szövetségi és tartományi kormányfők egyetértenek a fegyvertartást szabályozó törvények jelentős szigorításában.
Gerhard Schröder kancellár és a 16 tartomány miniszterelnökei a hétfőn este tartott berlini tanácskozáson megállapodtak abban, hogy munkacsoportot hoznak létre. Ennek a feladata lesz a konkrét módosító javaslatok kidolgozása, amelyek május 31-én kerülnek a törvényhozás felsőháza, a Bundesrat elé.
Az eszmecserén Schröder kancellár síkra szállt azért, hogy az egyesületi sportlövészek a jelenlegi 18 helyett csak 25 éves kortól juthassanak fegyvertartási engedélyhez. Az erfurti ámokfutó 19 éves volt, ennek dacára szabadon rendelkezhetett lőfegyvereivel, amelyekkel április 26-án 16 személyt agyonlőtt a Gutenberg Gimnáziumban, majd magával is végzett
- Budapest, XIII. kerület Madarász Viktor utca 38.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
- Budapest, XI. kerület Sasadi út 176.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
Rovataink a Facebookon