Összecsapások a Gázai övezetben
Izraeli katonák megöltek csütörtökön reggel egy fiatal palesztint a ciszjordániai Náblusz közelében, Balata menekülttáborban. Összecsapások voltak a Gázai övezetben is.
Palesztin biztonsági források szerint a 17 éves fiatalembert egy harckocsiból géppuskával lőtték le, miután ő rálőtt az izraeli katonákra.
Ugyancsak palesztin biztonsági és orvosi források számoltak be arról, hogy a Gázai övezet déli részén a rafahi menekülttábor közelében hat palesztin sebesült meg az izraeli katonákkal vívott összecsapásokban. A Rafahba való behatolás során az izraeli hadsereg egy tucatnyi palesztin házat lerombolt. Egy izraeli katonai forrás viszont azt jelentette be, hogy aknavetővel lőttek csütörtökön hajnalban egy zsidó települést a Gázai övezetben, és a lövések megrongáltak egy házat.
A Gázai övezet északi részén csütörtökre virradóra izraeli harckocsik lőttek két épületet Beit Hanun palesztin autonóm településen.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Belföld
2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.
szeptember 11., 15:25