Huszein: Ugratás iraki tömegpusztító fegyverekről beszélni

MTI
Szaddám Huszein iraki elnök szerint egyszerően vicc, hogy az Egyesült Államok és Nagy-Britannia iraki tömegpusztító fegyverekről beszél. Az iraki atomenergia bizottság vezetője és tagjai előtt az iraki államfő kedden kijelentette: az amerikaiak és a britek szerint Irak, amennyiben hagynák, tömegpusztító fegyvereket gyártana és ezek előállítását a terrorizmus szolgálatába állítaná. Az ilyen beszéd inkább ugratásra hasonlít, de a valóságban kárt okoz - idézte Szaddám Huszeint az iraki hírügynökség. Mint fogalmazott, a cionizmus támogatását élvező Washington és a Nyugat rosszindulatú politikájáról van szó, amellyel meg akarják akadályozni, hogy a muzulmán országok sikeresen fejlődjenek. Irak 1998 óta nem járul hozzá, hogy szakértők ellenőrizzék fegyverprogramját. Nadzsi Szabri iraki külügyminiszter hétfőn azt állította: Washington azért erőlteti az ellenőrök visszatérését, mert így szerezhet hírszerzési adatokat az esetleges Irak elleni támadáshoz.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25