Beteg gyerekeire vigyázott
"Betegek voltak a gyerekeim, s én otthon vigyáztam rájuk" - emlékezett vissza a gyilkosság napjára. Djindjics megöléséről felesége értesítette. Mint mondta, "felkavarta és sokkolta" a hír, de mivel a belügyminisztérium őt hozta összefüggésbe a merénylettel és a tévékben a képét is közölték, elmenekült otthonából.
Pár napos bujkálás után azonban gyalog visszatért és a következő tizennégy hónapban, elfogásáig el sem hagyta lakását. A rendőrség eközben az Interpol segítségével az egész világon kereste.
Felső utasításra csempészett?
A gyilkosság tagadásánál érdekesebb volt vallomása azon része, melyben heroincsempészettel vádolta meg Csedomir Jovanovics volt miniszterelnök-helyettest, Goran Veszicset, Djindjics Demokrata Pártjának volt alelnökét, Vladimir Popovicsot, a tájékoztatási hivatal egykori vezetőjét és Zoran Janjusevicset, a néhai miniszterelnök nemzetbiztonsági tanácsadóját. Janusevics ellen amúgy pénzmosás miatt indítottak bűnvádi eljárást a magyar rendőrség által megküldött dokumentumok alapján.
Legija szerint a több mint fél tonna heroin csempészésében a gyilkossággal szintén gyanúsított zimonyi klán segítette. A kormányilletékesek mind cáfolták Legija állításait, de az RTS belgrádi állami televízió úgy tudja, hogy az ügyészség azonnal vizsgálódni kezdett az ügyben.
Heroin a titkosszolgálat széfjében
A Legija által emlegetett hatalmas mennyiségű kábítószert fél évvel a rendszerváltás után, 2001. március 9-án találták meg a Komercijalna Banka nevű pénzintézetben. A titkosszolgálat trezorjában fél tonna, míg a rendőrség széfjében 69,4 kilogramm heroin volt, terjesztésre előkészített műanyag tasakokban. A hatvanmillió német márkára becsült drogot még aznap újságírók szeme láttára elégették az obrenováci hőerőműben.