További Külföld cikkek
- Amerika kijátszhatja egymás ellen a két legnagyobb ellenségét
- Ezeréves hagyomány szakad meg: bezárják a legrégebbi londoni hal- és húspiacot
- Hiába a tűzszüneti megállapodás, nem nyugszanak a fegyverek Libanonban
- A Hamász videót tett közzé egy amerikai–izraeli túszról, aki Donald Trumpnak könyörög segítségért
- Néhány másodperc alatt két földrengés is volt Horvátországban
A harmadik legerősebb pártnak a jobboldali populista Haladó Párt bizonyult 14,7 százalékos eredménnyel, a kereszténydemokraták 12,4 százalékot gyűjtöttek. Ugyanennyit kapott a Szocialista Baloldali Párt is. A szavazói részvétel 74,5 százalékos volt, ami elmaradt az 1997. évi választás 78,3 százalékos részvételi arányától - jelentette az MTI.
Egyelőre nem tudni, milyen kormány alakul
Jens Stoltenberg szociáldemokrata miniszterelnök bejelentette: egyelőre nem távozik hivatalából és az októberi ülésszakon dől majd el, hogy a törvényhozási többség milyen kormányt kíván. Stoltenberg televíziós beszédében ezt mondta: lemondását nem teszi lehetővé az, hogy fenn kell tartani az ország stabilitását, de pártjának nyilvánvalóan új együttműködési formákat kell keresni. A kormányfő lehetséges partnernek nevezte a Szocialista Baloldali Pártot és a kereszténydemokratákat is.
Petersen konzervatívjai szerint - akik tíz éve az ellenzéki padsorokban ülnek - kormányváltásra van szükség. A norvég rendszer szerint az ellenzéknek kell összeszednie annyi parlamenti voksot, hogy a kormány technikailag is megbukjék, ehhez pedig idő kell - jegyzi meg az AFP. A konzervatív vezér ezért együttműködési felhívással fordult a "nem szocialista" pártokhoz.
|