Turistabuszra támadtak a terrorelhárítók

Kétszer is terrorpánik tört ki New Yorkban vasárnap. Egy turistabusz utasait öt, brit akcentussal beszélő ézsiai miatt tartották sakkban a mesterlövészek, a város központi pályaudvarát egy türelmét vesztő utas miatt ürítették ki.

Turistabuszt rohamoztak meg a New York-i rendőrség kommandósai vasárnap. A busz idegenvezetője öt brit akcentussal beszélő ázsiaira kezdett gyanakodni, emiatt értesítette a hatóságokat.

A később tévesnek bizonyult riasztásra reagáló rendőrök nagy erőkkel rohanták le a buszt, a városnézésre indult turistacsoport tagjait mesterlövészekkel tartották sakkban.

"Rettenetesen féltünk" - nyilatkozta a New York-i Daily Newsnak egy kanadai turistanő. A rendőrök előállították az öt ázsiait, akiket hamarosan szabadon is engedtek.

Vasárnap a Pennsylvania Stationön, New York központi pályaudvarán is terrorpánik volt. Egy jegyváltásra váró utas türelmét veszítve azt állította, hogy táskájában bomba van. Fenyegetésére az állomás pánztárosa riasztotta a hatóságokat.

A pályaudvart kiürítették, a riadó miatt az Egyesült Államok északi részén több vonat is súlyos késésbe került.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Gazdaság
Háborognak a nyugdíjasok a késői és kevés a visszamenőleges emelés miatt

Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.

szeptember 12., 17:25

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58