Kamala Harris elismerte vereségét, de nem adja fel a harcot
További Fehér ház cikkek
- Donald Trump változásokat ígért, a NATO-ból való kilépést is megfontolná
- Az FBI új igazgatója szerint Amerikát sátánimádó pedofilok összeesküvése irányítja
- Hunter Biden megúszhatja a felelősségre vonást, elnöki kegyelmet kapott az apjától
- Elon Musk felidegesítette a régi gárdát, most ők mondhatják meg, kik lesznek Donald Trump miniszterei
- Ügyészek ellen emelne vádat Trump új igazságügyi miniszterjelöltje
Először mondott beszédet Kamala Harris az elvesztett elnökválasztás után. A demokrata párti alelnök az eredeti tervek szerint még szerdán felszólalt volna pártja eredményváróján, ahol azt várták tőle, hogy elismeri a vereségét. Harris azonban nem jelent meg az eseményen, és semmilyen hivatalos közleményt nem adott ki. Szerdán végül telefonon gratulált Donald Trumpnak, pár órával később pedig a nyilvánosság elé állt.
Donald Trump stábja a republikánus elnökjelölt győzelme után jelezte, elvárják Kamala Harristől, hogy felhívja riválisát és elismerje vereségét. Harris végül telefonon gratulált Trumpnak, beszélgetésük során a békés hatalomátadás fontosságáról beszélt, valamint hangsúlyozta azt is, hogy minden amerikai polgár elnökének kell lennie.
A neheze azonban még hátra volt, hiszen a demokraták elnökjelöltjének hívei és a sajtó elé is ki kellett állnia, hogy a vereség okairól és a folytatásról beszéljen.
Magyar idő szerint szerda este 10 után Kamala Harris Washingtonban, a Howard Egyetemen állt először nyilvánosság elé azután, hogy elveszítette az elnökségért folytatott versenyt Donald Trumppal szemben. Az Egyesült Államok alelnöke az összegyűlt tömeghez szólva azzal kezdte beszédét, hogy a szíve tele van hálával, szeretettel és elszántsággal. A választás nem úgy alakult, ahogyan azt várták, de nem adják fel, és tovább harcolnak. Megköszönte Joe Biden támogatását és hitét, akárcsak csapata önkénteseinek munkáját, akikkel a kampány 107 napjában közösséget építettek, mindenféle hátterű embereket összehozva, „abban a tudatban, hogy sokkal több dolog köt össze minket, mint amennyi elválaszt”.
Segíteni fogja Trumpot az átmenetben, megígérve, hogy az békés lesz, és erre szólította fel a követőit is.
A mi hűségünk nem egy elnöké vagy egy párté, hanem az alkotmányé
– jelentette ki. Mint mondta, a vereséget elismeri, de abban a küzdelemben nem vesztett, amiről ez a kampány szólt.
Ezért soha nem fogja feladni a harcot az amerikaiak jövőjéért, hogy a nők szabadon dönthessenek a testükről, hogy megszűnjön az erőszak az iskolákban és az utcákon. Küzdeni kell a demokráciáért, az alapvető jogokért. Elismételte a kampányban sokszor hangoztatott jelszavát, miszerint a kemény munka jó munka, és a jó munka öröm.
A fiataloknak azt üzente, a harcnak néha szünetelnie kell, de ez nem jelenti azt, hogy nem fognak győzni. Küzdeniük kell, hogy jobbá tegyék a világot. Ez nem a világ vége, nem kell feltenni a kezüket: harcolni kell az igazságért, önmagukért, másokért.
Az Index percről percre beszámol az Egyesült Államok elnökválasztásának legfontosabb eseményeiről, amelyekről ide kattintva olvashat.
Rovataink a Facebookon