Éhségsztrájkolnak a guantánamói foglyok
A kubai Guantánamóban lévő amerikai fogolytábor hatóságai egy sor engedménnyel igyekeztek leszerelni kétszáz, ott őrzött fogoly éhségsztrájkját.
A sztrájkot 88 fogoly ennek ellenére tovább folytatja. A tiltakozás kedden tört ki azután, hogy az egyik fogoly turbánját imádkozás közben az egyik őr elvette. A táborban a turbánok viselését betiltották, nehogy a foglyok fegyvereket rejtsenek el bennük.
A tábor parancsnoka azonban hangosbeszélőn azt tudatta, hogy - rendszeres ellenőrzés mellett - ismét engedélyezik a turbánviselést. Emellett bevezetik azt is, hogy hetente tájékoztatják a foglyokat az ellenük indított jogi eljárás állásáról valamint lehetővé teszik, hogy a Koránhoz és más könyvekhez is hozzájuthassanak.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Belföld
2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.
szeptember 11., 15:25