Teréz
10 °C
24 °C
Index - In English In English Eng

Eredmények

Karácsony Gergely

Ellenzéki Összefogás
50.86% (353593 szavazat)

Tarlós István

FIDESZ-KDNP
44.1% (306608 szavazat)

Még a Linda világosítója is lovagkeresztet kapott

2014.08.18. 16:13 Módosítva: 2014.08.18. 17:07

Állami kitüntetéseket és szakmai díjakat adott át Áder János, Magyarország köztársasági elnökének megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere hétfőn, a Pesti Vigadóban. Az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából kiosztásra került

  • a Magyar Érdemrend Középkeresztje,
  • a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje,
  • a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje,
  • a Magyar Arany Érdemkereszt,
  • a Magyar Ezüst Érdemkereszt,
  • a Magyar Bronz Érdemkereszt,
  • a Bessenyei György-díj,
  • a Móra Ferenc-díj,
  • a Pauer Gyula-díj,
  • a Szinnyei József-díj
  • és Népművészet Ifjú Mestere díja.

A díjazottak közt van Huszti Péter színész-rendező, Kovács Lajos színész, Romwalter Béla, Linda, a Terápia és más hazait tévésorozatok fővilágosítója és a Heti Válasz újságírója, Osztovits Ágnes is. 

Íme a kitüntetettek teljes listája:

Magyar Érdemrend Középkereszt a csillaggal polgári tagozat kitüntetést kapott

  • Dr. Nemes Attila, az orvostudomány doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Érsebészeti Klinika professor emeritusa
  •  Dr. Tomcsányi Pál, Széchenyi-díjas agrármérnök, az MTA rendes tagja, a Budapesti Corvinus Egyetem professor emeritusa

Magyar Érdemrend Középkeresztje polgári tagozat kitüntetést kapott

  • Dr. Andrászofszky Barna, a Magyar Egészségügyi Társaság alapítója és örökös elnöke,
  • Dr. Benyó Zoltán, a műszaki tudomány doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnök és Informatikai Karának professor emeritusa,
  • Dr. Gedai István, a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság elnökhelyettese, a Magyar Nemzeti Múzeum nyugalmazott főigazgatója,
  • Huszti Péter, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező, érdemes és kiváló művész, az MMA rendes tagja,
  • Kaszás ildikó, balettmester, érdemes művész, KOCSÁR MIKLÓS, Kossuth-díjas zeneszerző, érdemes művész, az MMA rendes tagja,
  • Kövesné Dr. Gilizce Éva, Széchenyi-díjas közlekedésmérnök, az MTA doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karának professor emeritája,
  • Dr. Szuromi Szabolcs, az MTA doktora, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektora,
  • Dr. Tamássy Lajos, a matematikai tudomány doktora, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar professor emeritusa,
  • Taróczy Balázs, wimbledoni bajnok, háromszoros világbajnok és Európa-bajnok teniszező, az Európai Nemzetközi Teniszszövetség Junior Bizottságának tagja.

Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült

  • Dr. ÁBRAHÁM GYÖRGY, az MTA doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar egyetemi tanára,
  • Dr. BAKONYI ISTVÁN, az MTA doktora, a Széchenyi István Egyetem professor emeritusa,
  • Dr. BENEDEK GYÖRGY, az orvostudomány doktora, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára,
  • Dr. FARKAS ATTILA, lelkész, érseki tanácsos, művészettörténész,
  • FÁZSY ANIKÓ, műfordító,
  • Dr. GYIRES KLÁRA, az MTA doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézetének egyetemi tanára,
  • KALMÁR FERENC, volt országgyűlési képviselő, villamosmérnök,
  • Dr. KAPRONCZAY KÁROLY, az MTA doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Népegészségtani Intézetének vendégprofesszora, a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár címzetes főigazgatója,
  • KORONKA LAJOS, pedagógus, a budapesti Kozma Lajos Faipari Szakközépiskola igazgatója,
  • KOVÁCS LAJOS, Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész,
  • Dr. MADARÁSZ IMRÉNÉ, a Károli Gáspár Református Egyetem docense,
  • MOLNÁR GERGELY, bűvész, a Bűvészek Világszövetségének elnökségi tagja,
  • NAGY BÉLA, a Kárpátaljai Református Egyház Diakóniai Osztályának igazgatója, főgondnok,
  • Prof. Dr. NÉKÁM KRISTÓF, allergológus és klinikai immunológus, az orvostudomány kandidátusa, a Budai Irgalmasrendi Kórház Allergológiai és Immunológiai Osztály vezető főorvosa, a Magyar Allergia Szövetség alapító elnöke,
  • Dr. PAPP JÁNOS MIHÁLY, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karának egyetemi tanára,
  • Dr. PATAY PÁL, a Magyar Nemzeti Múzeum nyugalmazott régész főmuzeológusa,
  • PÓSFAI PÉTER, az Oktatási Hivatal elnöke,
  • Dr. RÁBAI GYULA, az MTA doktora, vegyész, kémikus, a Debreceni Egyetem Természettudományi Kar, Kémiai Intézet Fizikai Kémiai Tanszékének egyetemi tanára,
  • SIMON KÁROLY, az MMA rendes tagja, formatervező iparművész,
  • Dr. SIMON PÉTER, az MTA doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar Numerikus Analízis Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára,
  • SIMONFFY MÁRTA MÁRIA, iparművész, a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségének elnöke,
  • DR. SITKEI GYÖRGY, az MTA rendes tagja, a Nyugat-magyarországi Egyetem professor emeritusa,
  • SZALAI ATTILA, nyugállományú diplomata,
  • Dr. SZALAI ISTVÁN, az MTA doktora, a Pannon Egyetem Mérnöki Karának intézetigazgatója, dékán, egyetemi docens.

 

Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést kapott

  • Dr. ARDAY ANDRÁS, a Népjóléti és Szociális Alapszolgáltatási Központ intézményvezető főorvosa,
  •  BAKY PÉTER, festőművész, grafikus,
  • Dr. CZALBERT-HALASI JÁNOS, Acsa-Csővár háziorvosa,
  • Dr. DÉRI BALÁZS, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Ókortudományi Intézet Latin Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára,
  • Dr. DONÁTH TIBOR, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézetének professor emeritusa,
  • Dr. FELDNÉ Dr. KNAPP ILONA, nyelvész, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Germanisztikai Intézet Német Nyelvoktató és Szakdidaktikai Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense,
  • Dr. GYENIS GYULA, biológus, antropológus, az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Biológiai Doktori Iskolájának nyugalmazott egyetemi tanára,
  • GYÜDI SÁNDOR, a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója, a Szegedi Szimfonikus Zenekar vezető karmestere, művészeti vezetője,
  • Dr. KOVÁTS DÁNIEL, a Comenius Tanítóképző Főiskola nyugalmazott főiskolai tanára, a Kazinczy Ferenc Társaság alapító elnöke,
  • Dr. LÉGRÁDI JÓZSEF, az Országos Sportegészségügyi Intézet szakorvosa, Dr. LUKÁCS FERENC, jogász, könyvvizsgáló, a Rákóczi Szövetség pénzügyi titkára,
  • Dr. MARÓDI LÁSZLÓ, az orvostudomány doktora, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Általános Orvostudományi Kar Infektológiai és Gyermekimmunológiai Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára,
  • Dr. MÉLYKÚTI GÁBOR, a Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Karának egyetemi docense, Dr.
  • MOHOS NAGY ÉVA, operaénekes, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának tanszékvezető főiskolai tanára,
  • NAGY KÁROLY, kapornaki címzetes apát, székesegyházi kanonok, a veszprémi Szent Mihály Főangyal Plébánia plébánosa,
  • ORENDI MIHÁLY, a Debreceni Sportcentrum Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója,
  • OSZTOVITS ÁGNES, újságíró, a Heti Válasz főmunkatársa, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára,
  • POPRÁDY GÉZA, az Országos Széchenyi Könyvtár nyugalmazott főosztályvezetője,
  • DR. PETER RAVIOL, a Ludwigsburgi Közigazgatási Főiskola docense,
  • ROMWALTER BÉLA, fővilágosító, a Sparks Camera&Lightning Ltd. ügyvezetője,
  • Dr. SIMON GYÖRGY, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Kórélettani Intézet nyugalmazott egyetemi tanára,
  • Dr. SIPOS JÁNOS, az MMA levelező tagja, az MTA Zenetudományi Intézetének főmunkatársa, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének tanára,
  • Dr. SZEPESI LÁSZLÓ, a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának tanára, a Kárpáti Rudolf Vívó Klub mesteredzője,
  • TAKARÓ MIHÁLY, irodalomtörténész, tanár, Dr.
  • TURMEZEI PÉTER, villamosmérnök, számítógépes elektronikai tervező és gyártó szakmérnök, címzetes egyetemi tanár, az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának volt dékánja,
  • VÁRADI PÉTER PÁL, fotográfus, a PéterPál Kiadó ügyvezetője,
  • Dr. VINCZE PÁL, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Testnevelő Központjának igazgatója,
  • Dr. ZSOLDOS FERENC, a Magyar Nemzeti Tanács alelnöke,
  • GAÁL JENŐ, verbita szerzetes,
  • Dr. SZABÓ CSABA ATTILA, a műszaki tudomány doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának egyetemi tanára.

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

  • ANDA LÁSZLÓNÉ, pénzügyi szakértő,
  • BA ÉVA, a Kecskeméti Katona József Színház súgója,
  • BALOGH ELEKNÉ, a Budapest XVIII. kerületi Vörösmarty Mihály Ének-zenei Nyelvi Általános Iskola és Gimnázium igazgatóhelyettese,
  • Dr. BOROSS MARIETTA, nyugalmazott néprajzkutató, muzeológus,
  • Dr. CZINDER PÉTER, a Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium igazgatója,
  • FÉNYES GYÖRGY, magyarnóta énekes,
  • HALMINÉ MIKÓ ERZSÉBET, a Letenyei Andrássy Gyula Általános Iskola tanára,
  • Dr. LACZKÓ ZOLTÁN, a Nógrád Megyei Kormányhivatal Szociális és Gyámhivatal gyámügyi ügyintézője, jogtanácsos,
  • NAGY LÁSZLÓ, a Tatabánya-Bánhidai Szent Mihály Római Katolikus Plébánia plébánosa, címzetes prépost,
  • PÁL KATALIN, a Podmaniczky Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanára,
  • Dr. ROBERT LASCELLE ELLISON RODGERS, nyugalmazott teológia professzor,
  • Dr. SÁNDOR ENDRÉNÉ, református lelkipásztor,
  • SZABÓ JÁNOSNÉ, a Mozgássérültek Budapesti Egyesülete Angyalföldi csoportjának elnöke,
  • Dr. SZÉLES DEZSŐNÉ, a debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője,
  • Dr. SZŰCS EDIT, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának tanszékvezető főiskolai tanára,
  • SZÉKELY-GYÖKÖSSY SZABOLCS, az MMA Titkárság Gazdasági és Pénzügyi Főosztályának vezetője.

Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át

  • CSER KRISZTIÁN, operaénekes,
  • DEFFEND IRÉN, táncos, néptáncpedagógus, a Honvéd Táncszínház tagja,
  • HAMAR MÁRIA, a Semmelweis Ignác Humán Szakképző Iskola igazgatója,
  • HOLB IBOLYA, táncpedagógus, koreográfus, táncos,
  • Dr. JUHÁSZ LÁSZLÓ, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Kémiai Intézet Szerves Kémiai Tanszékének egyetemi adjunktusa,
  • MESTER VIKTÓRIA, operaénekes,
  • NAGY TAMÁS, a Kisfaludy Károly Középiskolai Kollégium intézményvezetője,
  • ORVOSNÉ BARNA MÓNIKA, a Magyar Táncművészeti Főiskola főiskolai docense,
  • Id. ÖKRÖS TIBOR, nagybőgős, előadóművész,
  • TÓTHNÉ KISS ERZSÉBET, a Debreceni Egyetem Agrártudományi Központjának hivatalvezetője,
  • Dr. LEGOZA JÓZSEF, a Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve Sugáregészségügyi Decentrum osztályvezető tisztiorvosa.

Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült

  • CSÁKVÁRINÉ VERÉB VALÉRIA, az egri Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Kollégium tanára,
  • LÉRÁNT KÁROLY LAJOS, a Zalai Polgári Körök Egyesületének vezetőségi tagja,
  • PAÁL ISTVÁN, a Zalai Magyar Nemzeti Szövetség és a Rákóczi Szövetség Zalaegerszegi Szervezetének elnöke,
  • RÁCZ RITA, a Magyar Állami Operaház operaénekese,
  • SZIBERNÉ FEHÉR ÉVA, a Kaposvári Általános Iskolai és Egészségügyi Gondnokság gazdasági vezetője,
  • Dr. TAKÁCS ANDRÁSNÉ, ének-zene tanár, karvezető,
  • TÓTH GYULA, pedagógus, mesteredző,
  • VIDA ZOLTÁNNÉ, a Nagyatádi Karitász Csoport alapító tagja,
  • HAJDÚ FLÓRIÁN, táncos, szólista,
  • LÁTÓ RICHÁRD, a Kecskeméti Katona József Színház zenei asszisztense.

Bessenyei György-díjat kapott

  • Czink Judit, a Nemzeti Művelődési Intézet Tolna Megyei Irodájának irodavezetője,
  • Dózsa György Károly, a nyírbátori "Szárnyas Sárkány" Kulturális Vállalkozás fesztiváligazgatója,
  • Kölcseyné Balázs Mária, a békéscsabai Szent István Egyetem Gazdasági-, Agrár- és Egészségtudományi Kar Gazdasági Campusának tanársegédje,
  • Ureczky Klára Tünde, a hidasnémeti Közösségi Szolgáltató Ház vezetője részére.

Népművészet Ifjú Mestere díjban részesült

  • Ágfalvi György és Hetényi-Kulcsár Klára, a Magyar Állami Népi Együttes táncművészei,
  • Dénesi Ildikó, kézműves, mézeskalács ütőfa készítő, fafaragó,
  • Dudás Dániel, a jászberényi Viganó Alapfokú Művészetoktatási Intézmény táncpedagógusa,
  • Soós Csaba, a pomázi Teleki-Wattay Művészeti Iskola és az ürömi József Nádor Általános és Művészeti Iskola pedagógusa, népi hegedűs,
  • Tóth Attila, kovácsmester,
  • Vastag Richárd, az ajkai Apte Alapfokú Művészeti Intézmény, a magyarpolányi Alapfokú Művészeti Intézmény és a veszprémi Szilágyi Erzsébet Keresztény Iskola és Művészetoktatási Intézmény néptánc-pedagógusa, néprajzkutató.

Móra Ferenc-díjat vehetett át

  • Dr. Bagi Gábor, a szolnoki Damjanich János Múzeum történész-muzeológusa,
  • Dr. Medgyesi Konstantin, a szegedi Móra Ferenc Múzeum sajtóreferense, muzeológusa,
  • Dr. Konrad Sutarski, a Magyarországi Lengyelség Múzeuma és Levéltára nyugalmazott múzeumigazgatója, költő, író, műfordító.

Pauler Gyula-díjban részesült

  •  Dr. Géczi Lajos PhD, a Magyar Nemzeti Levéltár Csongrád Megyei Levéltárának főlevéltárosa

Szinnyei József-díjat kapott

  • Bazsóné Megyes Klára, az érdi Csuka Zoltán Városi Könyvtár nyugalmazott könyvtárigazgatója,
  • Sohajdáné Bajnok Katalin, az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár igazgató helyettese,
  • Szellőné Fábián Mária, a Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtárának főigazgató-helyettese,
  • és Szita Gábor, az Országos Széchenyi Könyvtár raktárosa.