Magdolna
18 °C
32 °C
Index - In English In English Eng

Mága Zoltánt és Zrínyi Miklóst is kitüntették a Vigadóban

2015.03.13. 22:46 Módosítva: 2015.03.13. 23:03

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából Kiváló Művész-, Érdemes Művész- és Babérkoszorú-díjakat, valamint szakmai díjakat adott át 2015. március 13-án a Pesti Vigadóban - közölte az MTI. Ottlik Géza szavaira utalva az emberi erőforrások minisztere az átadáson elmondta: öntudatos nemzeti magyar cinkosságra van szükségünk Brüsszelben, Moszkvában, Berlinben, Washingtonban, de leginkább Budapesten.

Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a magyar irodalom területén nyújtott kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Magyarország Babérkoszorúja díjat adott át:

  • Ferenczes István, József Attila-díjas költő, az MMA rendes tagja részére,
  • Tamás Menyhért, József Attila-díjas író, költő, az MMA rendes tagja részére,
  • Zalán Tibor, József Attila-díjas költő részére.

A magyar művészet értékeinek gyarapítása érdekében végzett magas szintű, igényes teljesítménye elismeréseként Magyarország Kiváló Művésze díjban részesült:

  • Dunai Tamás, Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész,
  • Kertesi Ingrid, Liszt Ferenc-díjas operaénekes, Érdemes Művész,
  • Lorán Lenke, Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész,
  • Lovas Pál, Liszt Ferenc-díjas táncművész, Érdemes Művész,
  • Tordai Teri, Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész.

A magyar nemzeti kultúra, művészi alkotómunka területén végzett kiemelkedő művészi értékteremtő munkája elismeréseként Magyarország Érdemes Művésze díjban részesült:

  • Baska József, Munkácsy Mihály-díjas festőművész, szobrászművész,
  • Bencze Ilona, Jászai Mari-díjas színművész,
  • Dr. Bodolay Géza, Jászai Mari-díjas rendező,
  • Csáji Attila, Munkácsy Mihály-díjas festőművész, az MMA rendes tagja,
  • Hollerung Gábor, Liszt Ferenc-díjas karmester,
  • Illényi Katica, Liszt Ferenc-díjas hegedűművész,
  • Kéri Imre, Munkácsy Mihály-díjas festő- és grafikusművész,
  • Koltay Gábor, Balázs Béla-díjas filmrendező,
  • Mezei Gábor, Munkácsy Mihály-díjas belsőépítész, az MMA rendes tagja,
  • Oberfrank Péter, Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, karmester,
  • Prunyi Ilona, Liszt Ferenc-díjas zongoraművész,
  • Rátóti Zoltán, Jászai Mari-díjas színművész, az MMA rendes tagja,
  • Spindler Béla, Jászai Mari-díjas színművész,
  • Szemadám György, Munkácsy Mihály-díjas festőművész, az MMA rendes tagja,
  • Ujlaki Dénes, Jászai Mari-díjas színművész,
  • Záborszky Kálmán, Liszt Ferenc-díjas karmester, az MMA rendes tagja.

A mozgókép területén végzett kiemelkedő alkotótevékenysége, valamint művészi és tudományos teljesítménye elismeréseként Balázs Béla-díjat adományozott:

  • Czakó Judit, filmvágó részére,
  • Kabay Barna, rendező, producer részére,
  • Köbli Norbert, forgatókönyvíró részére,
  • Petényi Katalin, forgatókönyvíró, rendező, vágó részére.

Kiemelkedő fotóművészeti, fotószakírói tevékenysége elismeréseként Balogh Rudolf-díjban részesült:

  • Dr. Baki Péter, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója, művészettörténész, fotótörténész,
  • Szalontai Ábel, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem DLA egyetemi adjunktusa, a Média Intézet Fotográfia Tanszék vezetője, fotóművész.

Kiemelkedő színművészeti - színészi, rendezői, díszlet- és jelmeztervezői, látvány- és világítástervezői, dramaturgiai - és színháztudományi - színházelméleti és színházi kritikusi - tevékenysége elismeréseként Jászai Mari-díjban részesült:

  • Fekete Péter, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója,
  • Guelmino Sándor, színházi rendező, dramaturg,
  • Kautzky Armand, az Új színház színművésze,
  • Kiss József, a szolnoki Szigligeti Színház művészeti vezetője, rendező, dramaturg, drámaíró,
  • Láng József, színművész,
  • Sáfár Mónika, a Madách Színház színművésze,
  • Újhelyi Kinga, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház színművésze.

Kiemelkedő zenés színházi rendezői tevékenysége elismeréseként Nádasdy Kálmán-díjban részesült:

  • Szomor György, színművész, rendező.

Kiemelkedő bábművészeti tevékenysége elismeréseként Blattner Géza-díjban részesült:

  • Török Ágnes, a Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház bábszínésze.

A táncművészet terén kiemelkedő alkotói, előadói, tudományos és pedagógiai tevékenysége elismeréseként Harangozó Gyula-díjban részesült:

  • Bora Gábor, táncművész, táncpedagógus,
  • Velekei László, a Győri Balett művészeti asszisztense.

Kiemelkedő zeneszerzői, zenei rendezői tevékenysége elismeréseként - Erkel Ferenc-díjat kapott:

  • Márkus Tibor, jazz zongoraművész, egyetemi adjunktus részére,
  • Zombola Péter, művészeti koordinátor, egyetemi adjunktus, zeneszerző részére.

Kiemelkedő zenei előadóművészeti tevékenysége elismeréseként Liszt Ferenc-díjban részesült:

  • Balázs János, a Snétberger Zenei Tehetség Központ zongoratanára, zongoraművész,
  • Horváth Mária, a Magyar Rádió Kórusának énekművésze,
  • Pál István, a Hagyományok Háza - Magyar Állami Népi Együttes zenekarvezető prímása, népzenész,
  • Dr. Ordasi Péter, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar oktatója, karnagy,
  • Várdai István, gordonkaművész.

Kiemelkedő zenetudományi, és zenei ismeretterjesztő tevékenysége elismeréseként Szabolcsi Bence-díjban részesült:

  • Pávai István, a MTA BTK Zenetudományi Intézet tudományos főmunkatársa, népzenekutató.

Kiemelkedő iparművészeti, ipari tervezőművészeti tevékenysége elismeréseként Ferenczy Noémi-díjban részesült:

  • Bányász Judit, textilművész,
  • Botos Péter, üvegművész,
  • Göbölyös Márta, textilművész,
  • Husz Ágnes, keramikusművész,
  • Jáger Margit, keramikusművész.
  • Kiemelkedő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Munkácsy Mihály-díjban részesült:
  • Foster Colin, szobrászművész,
  • Lajta Gábor, festőművész,
  • Lux Antal, festő-, grafikus- és médiaművész,
  • Pál Csaba, grafikus- és festőművész,
  • Dr. Somody Péter, festőművész, egyetemi tanár, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar tanszékvezetője,
  • Szőcs Miklós TUI, szobrászművész,
  • Wierdl Zsuzsanna, restaurátorművész.

A kortárs képzőművészet területén végzett kiemelkedő műkritikusi, kurátori tevékenysége elismeréseként Németh Lajos-díjban részesült:

  • Bárdosi József, a váci Tragor Ignác Múzeum művészettörténész-muzeológusa.

Kiemelkedő irodalmi - költői, írói, műfordítói, irodalomtörténészi - tevékenysége elismeréseként József Attila-díjban részesült:

  • Bakonyi István, irodalomtörténész, író, kritikus, a Kodolányi János Főiskola főiskolai tanára,
  • Cs. Nagy Ibolya, irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő,
  • Csontos János, költő, kritikus, publicista, szerkesztő,
  • Fenyvesi Ottó, az MTA Területi Akadémiai Bizottságok Titkárságának titkára,
  • Gálfalvi György, szerkesztő, esszéíró,
  • Szondi György, költő, műfordító, művelődéstörténész,
  • Zsille Gábor, költő, műfordító, publicista, szerkesztő.

Kiemelkedő újságírói tevékenysége elismeréseként Táncsics Mihály-díjban részesült:

  • Filippinyi Éva, az MTVA Kulturális Főszerkesztősége kiemelt szerkesztője,
  • Körmendy Zsuzsanna, a Magyar Nemzet rovatvezetője,
  • Gundel Takács Gábor, az MTVA műsorvezető-szerkesztője.

A kultúra érdekében hosszabb időn át végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Bánffy Miklós-díjban részesült:

  • Elekes Botond, a kulturális nemzetpolitika kidolgozásáért,
  • Kovács Géza, a Magyar Nemzeti Filharmonikus Zenekar, Énekkar és Kottatár főigazgatója,
  • Turányi Zsuzsanna, a Honvéd Együttes kulturális menedzsere, produkciós titkára.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, a hátrányos helyzetben lévők támogatása érdekében végzett kiemelkedő, példamutató tevékenysége elismeréseként Pro Caritate-díjat adományozott:

  • Mága Zoltán hegedűművész részére.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést adott át:

ALEXA KÁROLY, József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus részére,

Dr. BALOGH JÚLIA, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap Kulturális Főszerkesztőségének kiemelt szerkesztő-műsorvezetője részére,

Dr. BEDROS J. RÓBERT, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház főigazgató főorvosa részére,

Dr. BERTA ANDRÁS, az orvostudomány doktora, a Debreceni Szemklinika professzora részére,

BERTHA ZOLTÁN, József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, az MMA levelező tagja részére,

BOLBERITZ TAMÁS, a Magyar Állami Operaház és az Erkel Színház karmestere részére,

Dr. BORSODI CSABA, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézet igazgatója, a Történelem Segédtudományai Tanszék vezetője, egyetemi docens részére,

BRIEBER JÁNOS, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Magyar Táncművészeti Főiskola Néptánc Tanszékének főiskolai tanára részére,

DALLOS GYULA ANTAL, nyugalmazott díjlovas mesteredző részére,

ÉKES ILONA, a Magyar Asszonyok Érdekszövetségének alapító elnöke részére,

Dr. ÉRDI BÁLINT, csillagász, az MTA doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Földrajz- és Földtudományi Intézet Csillagászati Tanszék egyetemi tanára részére,

Dr. GREZSA FERENC, pszichiáter, a Károli Gáspár Református Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Pszichológiai Továbbképző Központjának központvezető adjunktusa részére,

Dr. HAJNAL RÓBERT, az Angyalföldi Szent László plébánia nyugalmazott plébánosa, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye mester kanonoka részére,

HORNOK LÁSZLÓ, agrármérnök, mikrobiológus, az MTA rendes tagja, a Szent István Egyetem Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Növényvédelmi Intézet egyetemi tanára részére,

Dr. HORVÁTH SÁNDOR, az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar dékánja részére,

KISS ZOLTÁN, a kecskeméti Katona József Színház színművésze részére,

Dr. KOMLÓSI LÁSZLÓ IMRE, a Széchenyi István Egyetem rektorhelyettese, egyetemi tanára részére,

Dr. KOVÁCS LÁSZLÓ, a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhely-Makó vezető főorvosa, orvos igazgatója részére,

KOVÁCS ZSUZSANNA, táncművész, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola balettmestere részére,

MÁDER LÁSZLÓ, népzenekutató, a Magyar Rádió nyugalmazott vezető szerkesztője részére,

MECZNER JÁNOS, Jászai Mari-díjas rendező, érdemes művész, a Budapest Bábszínház ügyvezető igazgatója részére,

NAGY ZOLTÁN, nyugalmazott gyógypedagógus részére,

SEBESTYÉNNÉ FARKAS ILONA, zenepedagógus, karvezető, a békéscsabai Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola alapítója részére,

TÓTH-MÁTHÉ MIKLÓS, regényíró, drámaíró részére,

Dr. SZATHMÁRI ISTVÁN, nyelvész, az MTA doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar professor emeritusa részére,

SZÉKELY ANDRÁS, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom vezetője részére,

Dr. TÓTH GÁBOR, a Bajai Szent Rókus Kórház főigazgatója részére,

TURI GYÖRGY, mesteredző, a Magyar Olimpiai Bizottság kiemelt úszóedzője, a Kőbánya SC Úszó Szakosztályának vezetője részére,

VATHY ZSUZSA, József Attila-díjas író, az MMA rendes tagja részére,

VIZER JÓZSEF, műbútorasztalos mester részére.

Kimagasló színvonalú munkája elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést kapott

BANGÓ JENŐ, szociológus, a Budapesti Corvinus Egyetem Szociológia Doktori Iskolájának vendégprofesszora részére,

BÍRÓ ISTVÁN, nyugalmazott pedagógus részére.

BLASEK GYÖNGYI, a Budapest Bábszínház bábszínésze részére,

CHOCHOL KÁROLY, fotóművész részére,

DANYI JUDIT, a kecskeméti Katona József Színház színművésznője részére,

FEJŐS JENŐ, előadóművész, nótaénekes részére,

FIERS JOLÁN, a Magyar Táncművészeti Főiskola Nádasi Ferenc Gimnáziumának igazgatója részére,

FODOR TAMÁS PÉTER, pedagógus, a pétfürdői Kolping Katolikus Szakiskola Speciális Szakiskola és Kollégium alapítója és intézményvezetője részére,

FOGARASSY JUDIT, táncművész, balettmester, koreográfus részére,

GÖRÖG ZOLTÁN, táncművész, az ExperiDance Társulat alapító tagja részére,

GYŐRI PÉTER BENJÁMIN, a Dél-Pest Megyei Evangélikus Egyházmegye esperese, a Szolnoki Evangélikus Egyházközség lelkésze részére,

HUTKAI DÁNIELNÉ, a mikóházi Bózsva-parti Óvoda intézményvezetője részére,

KATONA IMRE, a Soproni Petőfi Színház vezető dramaturgja és rendezője részére,

Dr. LUKÁCSY ANDRÁS, író, kritikus részére,

NÉMETH ZSUZSANNA, táncművész, a Hagyományok Háza művészeti titkára, a Magyar Állami Népi Együttes örökös tagja részére,

P. HORVÁTH LÁSZLÓ, író, drámaíró, költő részére,

PALOTÁS JÓZSEF SÁNDOR, a Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Középiskola M. Bodon Pál Zeneiskolájának nyugalmazott tagintézmény-vezetője részére,

PAPP ISTVÁN GÁZSA, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes zenekarvezető prímása részére,

RÓNASZEGI MIKLÓS, ifjúsági regényíró részére,

Dr. RÓTH MIKLÓSNÉ, balettmester, a Berczik Sára Budai Táncklub táncpedagógusa részére,

Dr. RUDNER ERVIN, a szolnoki MÁV Kórház és Rendelőintézet főigazgató főorvosa részére,

RUVA FARKAS PÁL, költő, műfordító, újságíró, szociológus, a Nemzetközi Roma Unió alelnöke részére,

SZABÓ ISTVÁN, Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész részére,

Dr. SZABÓ TÜNDE, olimpiai ezüstérmes úszó, a Magyar Úszó Szövetség főtitkára részére,

SZÉKELY-GYÖKÖSSY SZABOLCS, az MMA Titkárság Gazdasági és Pénzügyi Főosztályának vezetője részére,

SZÖLLŐSI ZOLTÁN, József Attila-díjas költő, műfordító részére,

TOLNAI ANDRÁS, előadóművész, a 100 Tagú Cigányzenekar énekese részére,

TUZSON-BERCZELI PÉTER, festőművész részére,

VARGA KÁLMÁNNÉ, a gyöngyösi Kolping Katolikus Szakiskola és Speciális Szakiskola igazgatója részére,

VÖLGYESI GYULA, Kozármisleny város polgármestere részére.

Példaértékű munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

BAUMGARTNER SÁNDOR, a Radnóti Miklós Színház fővilágosítója,

Dr. DURA GYULA, az Országos Környezetegészségügyi Intézet megbízott főigazgatója,

Dr. ERDŐS FERENC JÓZSEF, a Magyar Nemzeti Levéltár Fejér Megyei Levéltárának nyugalmazott igazgatója,

FEHÉR JÁNOS, a Filharmónia Magyarország Nonprofit Kft. irodavezetője,

JURATSEK JULIANNA, a Magyar Állami Operaház Magyar Nemzeti Balett címzetes magántáncosa,

Dr. KIS BOÁZ, a Csákvári Református Egyházközség lelkésze, a Magyar Népfőiskolai Kollégium alapítója és ügyvezető elnöke,

KŐ EDIT, a Magyar Rajzfilm Kft. rendezőasszisztense, gyártásvezetője, producere,

NAGY SÁNDOR ISTVÁN, filmrendező, a Független Nemzeti Filmalkotók Közösségének alapító tagja,

PÉLI RÓBERT, az ExperiDance Társulat táncművésze, tánckari asszisztense,

RADICS JÓZSEF, zenész, előadóművész,

REZSNÁK MIKLÓS, előadóművész, nótaénekes,

Dr. RÓZSA ANDRÁS, a Nemzeti Kulturális Örökség Védelmi Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója,

SÁFÁR ORSOLYA, a Magyar Állami Operaház szerződéses magánénekese,

SEBESTÉNY BARBARA és KASZÁSNÉ HALMI ILDIKÓ a Duna Művészegyüttes táncos szólistái,

SZABÓ CSILLA, a Corvin Művelődési Ház - Erzsébetligeti Színház igazgatója,

ZRINYI MIKLÓS, a Magyar Kick-Box Sportági Országos Szakszövetség szakmai igazgatója.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

HAJDÚ FLÓRIÁN, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncos szólistája,

HAJNAL IVÁN, a Harsányi János Szakközépiskola és Szakiskola nyugalmazott tanára,

JENEI GYULA, író, költő, szerkesztő, a szolnoki Varga Katalin Gimnázium tanára,

LÁTÓ RICHÁRD, a kecskeméti Katona József Színház zenei asszisztense,

MÉSZÁR ZSUZSANNA, a kecskeméti Katona József Színház művészeti titkára,

MOLNÁR KRISZTINA, táncpedagógus, táncszakíró, a Magyar Táncművészeti Főiskola óraadó tanára,

Dr. SZABÓNÉ DANCSIK TÜNDE, táncpedagógus, a Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola vezetője,

SZŰCSBORUS JÁNOS, a Madách Színház főmérnöke,

VASVÁRI DEZSŐNÉ, a Nemzeti Táncszínház Nonprofit Kft. közönségszervezője, jegypénztárosa.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

AGÁRDI LÁSZLÓ, színművész,

ALFÖLDY JENŐ, József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő,

Dr. BALLA JÓZSEF, belgyógyász, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Általános Orvostudományi Kar Belgyógyászati Intézet Nephrológiai Nem Önálló Tanszék vezetője,

BÁNFFY MIKLÓS, a Johannita Rend Magyar Tagozatának volt vezérlő kommendátora,

Dr. BARÓTFI ISTVÁN, gépészmérnök, a Szent István Egyetem Gépészmérnöki Kar Környezetipari Rendszerek Intézet tanszékvezető egyetemi tanára,

Dr. BARTHA LÁSZLÓ, a Bánffy-kör elnöke,

Dr. BECKER GÁBOR, építészmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar Épületszerkezettani Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára,

Dr. BERECZKI IBOLYA, a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum főigazgató-helyettese,

BUJI FERENC, filozófiai író, műfordító, szerkesztő,

CSEKE ÁKOS, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Művészettudományi Intézet Esztétika Tanszékének egyetemi docense,

DEBRECZENI TIBOR, drámapedagógus, szakíró, a Magyar Drámapedagógiai Társaság örökös tiszteletbeli elnöke, a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Kar címzetes főiskola tanára,

Dr. FEHÉR KÁROLY, a Magyar Lovassport Szövetség kommunikációs igazgatója, a Szent István Egyetem címzetes egyetemi tanára,

Dr. FERENCZ GYŐZŐ, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézet Anglisztika Tanszék egyetemi tanára,

FERENCZ MÁRIA, a Hagyományok Háza-Magyar Állami Népi Együttes menedzserigazgatója,

Dr. FISCHERNÉ DR. DÁRDAI ÁGNES, a Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont főigazgatója,

Dr. GERA ISTVÁN IMRE, a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar Parodontológiai Klinika egyetemi tanára,

Dr. GERNER ZSUZSANNA, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Germanisztika Intézet intézetigazgatója, a Német Nyelvészeti Tanszék docense,

GŐZ LÁSZLÓ, harsonaművész, zenetanár, a Budapest Music Center alapítója és vezetője,

GÚTH FERENC, a Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola címzetes igazgatója, a Kecskeméti Főiskola és a Szolnoki Főiskola címzetes docense,

Dr. HAJNAL FERENC, egyetemi tanár, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Családorvosi Intézet és Rendelő intézetvezetője,

HARAZDY MIKLÓS, zongoraművész, a Magyar Állami Operaház korrepetitora, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi adjunktusa,

Dr. HARMATTA JÁNOS, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet Tündérhegyi Pszichoszomatikus és Pszichoterápiás Rehabilitációs Osztály osztályvezető főorvosa,

KÁLDY MÁRIA, a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Képzési Központ igazgatója,

KEMÉNY GYULA, grafikus, a Petőfi Irodalmi Múzeum kiállításrendezője,

Dr. KISS TAMÁS JÓZSEF, a kémia tudomány doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékének tanára,

KOCSIS ISTVÁN, József Attila-díjas író, drámaíró,

KOVÁCS GYULA, a kecskeméti Katona József Színház színművésze,

LAKLÓTH ALADÁR, színművész, a Soproni Petőfi Színház örökös tagja,

Dr. LIEBMANN LAJOS, a Károly Róbert Főiskola Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának volt dékánja, egyetemi docens,

MÁTYUS ALICE, író, szociológus, szerkesztő,

MOLNÁR PÁL, újságíró, a Kossuth Rádió volt vezető szerkesztője,

Id. NAGY ZOLTÁN, Liszt Ferenc-díjas balettmester, érdemes művész,

Dr. NEMES PÉTER, a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kar Kémiai Tanszékének tanszékvezető tanára,

SÁRKÁNY GYŐZŐ, Ferenczy Noémi-díjas grafikusművész, érdemes művész,

STERBINSZKY LÁSZLÓ, Liszt Ferenc-díjas balettmester,

Dr. SUTARSKI KONRAD, a Magyarországi Lengyelség Múzeuma és Levéltára nyugalmazott múzeumigazgatója, költő, író, műfordító,

Dr. SZABÓ CSABA ATTILA, a műszaki tudomány doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának egyetemi tanára,

SZABÓ JÓZSEF, rendező, a nagyváradi Szigligeti Színház örökös tagja,

SZALAY TAMÁS ATTILA, táncpedagógus, koreográfus, a Magyar Táncművészek Szövetségének ügyvezető titkára,

SZIGETI FERENC, előadóművész, a Karthago Együttes alapító tagja,

TARNAI KISS LÁSZLÓ, előadóművész, tanár, a Dankó Rádió vezetőszerkesztő-műsorvezetője,

Dr. TICK JÓZSEF, az Óbudai Egyetem informatikai rektorhelyettese, egyetemi docens,

Dr. TÓTH ÁKOS TAMÁS, a Magyar Úszó Szövetség alelnöke, Testnevelési Egyetem Úszás, Vízi- és Küzdősportok Tanszék - nyugalmazott tanszékvezetője, egyetemi docens,

TÓTH FERENC, Liszt Ferenc-díjas karnagy,

URBÁN JÓZSEF, a budapesti Piarista Gimnázium igazgatója,

VADÁSZ ÁGNES, a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetségének főtitkára,

VARASDY ERNŐNÉ BÉRCZES MÁRIA, Harangozó Gyula-díjas balettmester, a Magyar Táncművészeti Főiskola egyetemi docense,

VARGA JÓZSEF, a pápai Türr István Gimnázium nyugalmazott tanára, címzetes iskolaigazgató,

VASHEGYI GYÖRGY, Liszt Ferenc-díjas karmester, az MMA levelező tagja, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, a Purcell Kórus és Orfeo Zenekar művészeti vezetője,

ZSILÁK GYÖRGY, Jászai Mari-díjas artistaművész.