Vendel
6 °C
20 °C

Tarolt A martfűi rém a Magyar Filmdíjon

2017.03.05. 21:34

A martfűi rém nyerte el a legjobb játékfilmnek járó díjat a Magyar Filmhéten, amelynek vasárnap esti budapesti gáláján másodszor adták át a Magyar Filmdíjakat összesen 23 kategóriában.

A martfűi rém összesen 9 kategóriában nyert díjat, a Tiszta szívvel pedig öt elismerést kapott. A legjobb női főszereplőnek Szamosi Zsófiát választották A martfűi rémben nyújtott alakításáért, míg a legjobb férfi főszereplő Thuróczy Szabolcs lett a Tiszta szívvel című filmben megformált szerepért.

A legjobb rendező Sopsits Árpád lett A martfűi rém című filmért, a legjobb operatőrnek Szabó Gábort, ugyanennek az alkotásnak a fényképezőjét választották, a legjobb forgatókönyvért járó Magyar Filmdíjat Till Attila vehette át a Tiszta szívvel című alkotásért.

A legjobb játékfilmes női mellékszereplőnek járó díjat Ónodi Eszter kapta a Halj már meg! című filmben nyújtott alakításáért, míg a legjobb férfi mellékszereplő Fekete Ádám (Tiszta szívvel) lett. A díjazottakat a Magyar Filmakadémia tagjai választották ki.

Ez a díjazottak teljes listája:

  •     JÁTÉKFILM KATEGÓRIA: A martfűi rém - producer: Ferenczy Gábor, Tőzsér Attila
  •     JÁTÉKFILM NŐI FŐSZEREPLŐ KATEGÓRIA: Szamosi Zsófia (A martfűi rém)
  •     JÁTÉKFILM FÉRFI FŐSZEREPLŐ KATEGÓRIA: Thuróczy Szabolcs (Tiszta szívvel)
  •     JÁTÉKFILM RENDEZŐ KATEGÓRIA: Sopsits Árpád (A martfűi rém)
  •     JÁTÉKFILM FORGATÓKÖNYV KATEGÓRIA: Till Attila (Tiszta szívvel)
  •     JÁTÉKFILM OPERATŐR KATEGÓRIA: Szabó Gábor (A martfűi rém)
  •     JÁTÉKFILM NŐI MELLÉKSZEREPLŐ KATEGÓRIA: Ónodi Eszter (Halj már meg!)
  •     JÁTÉKFILM FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ KATEGÓRIA: Fekete Ádám (Tiszta szívvel)
  •     JÁTÉKFILM MASZKMESTER KATEGÓRIA: Kriskó Ancsa (A martfűi rém)
  •     JÁTÉKFILM SMINK KATEGÓRIA: Gerő Szandra (Tiszta szívvel)
  •     JÁTÉKFILM JELMEZ KATEGÓRIA: Szakács Györgyi (A martfűi rém)
  •     JÁTÉKFILM LÁTVÁNYTERVEZŐ KATEGÓRIA: Dévényi Rita, Sopsits Árpád (A martfűi rém)
  •     JÁTÉKFILM HANGMESTER KATEGÓRIA: Zányi Tamás (Jutalomjáték, Tiszta szívvel)
  •     JÁTÉKFILM VÁGÓ KATEGÓRIA: Kovács Zoltán (A martfűi rém, Hurok)
  •     JÁTÉKFILM ZENESZERZŐ KATEGÓRIA: Moldvai Márk (A martfűi rém)
  •     ANIMÁCIÓSFILM KATEGÓRIA: LOVE (rendező: Bucsi Réka)
  •     KISJÁTÉKFILM KATEGÓRIA: Mindenki (rendező: Deák Kristóf)
  •     DOKUMENTUMFILM KATEGÓRIA: Soul Exodus (rendező: Bereczki Csaba)
  •     TÉVÉFILM KATEGÓRIA: Szürke senkik - producer: Lajos Tamás (Film Positive Productions)
  •     TÉVÉFILM RENDEZŐ KATEGÓRIA: Kovács István (Szürke senkik)
  •     TÉVÉFILM FORGATÓKÖNYV KATEGÓRIA: Tasnádi István (Memo)
  •     TÉVÉFILM NŐI FŐSZEREPLŐ KATEGÓRIA: Kerekes Vica (Tranzitidő)
  •     TÉVÉFILM FÉRFI FŐSZEREPLŐ KATEGÓRIA: Kovács József (Szürke senkik)
  •     KÖZÖNSÉGDÍJ: #Sohavégetnemérős - producer: Lévai Balázs (Select)