Banksy karácsonyi alkotása látható Betlehem városában

Lövedék áttörte betonfalakkal övezett jászol látható a ciszjordániai Betlehemben, a szokatlan karácsonyi alkotást a titokzatos brit utcaművész, Banksy készítette. A Betlehem sebhelye elnevezésű alkotást pénteken mutatták be.

A művet a palesztin városban 2017-ben megnyitott Walled-Off szállodában helyezték el több más Banksy-alkotás társaságában. A szálloda minden szobája az Izrael által emelt betonfalra néz.

A kis betonelemek, amelynek falfirkái a békére és a szeretetre szólítanak fel, háttérként szolgálnak egy kis asztalon elhelyezett betlehemhez. A falon látható lövedék ütötte lyuk a betlehemi csillagot jelképezi, alatta Mária, József és Jézus látható egy tehénnel és egy szamárral.

Izrael 1967-ben foglalta el Ciszjordániát a hatnapos háború során, majd 2002-ben kezdte meg a helyenként több méter magas betontömbökből álló kerítés építését, hogy védekezzen a második intifáda (palesztin felkelés, 2000–2005) idején a Ciszjordániából érkező palesztin merénylők ellen. A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) 2004-ben törvényellenesnek minősítette a fal építését.

A konfliktusok, a fal és a Palesztin Területek sorsa régóta foglalkoztatja Banskyt. Legújabb alkotásával a keresztény hagyomány által Jézus szülővárosának tartott Betlehemben tartandó karácsonyi ünnepségekhez akart hozzájárulni.

Banksy 2007-ben már járt Betlehemben, akkor számos graffitit festett a kerítésre.

Az oldalról ajánljuk

  • Sport
Meghalt Kamuti László, négyszeres világbajnoki ezüstérmes vívó

A tőröző 80 évet élt.

augusztus 27., 14:13

  • Tenisz
2,5 milliárddal segíti ki a kormány a bajba került teniszszövetséget

A Lázár János által vezetett szövetség működésének stabilizálására kapja a pénzt.

tegnap, 19:11

  • Belföld
Gulyás: Szeptember 1-jétől lezárjuk a határokat

Külföldi állampolgár nem léphet be, a magyar állampolgárokra 14 napos karantén vár. Egyelőre nem lesz az időseknek külön vásárlási sáv, és csak az itthoni teszteket fogadják el. Szigorítanak a szabályokon.

augusztus 28., 16:40

  • Belföld
Hiába, a Jobbik szélsőséges múltja mindig visszaüt

Zsidózás, cigányozás, Hitler- és Szálasi-idézetek köszönnek vissza a múltból a néppártosodással küszködő pártnál. A kínos ügyek sokat ártanak az ellenzéki összefogásnak is.

augusztus 28., 07:34

  • Belföld
Szlávik: Kicsit meredek, de nem lehet baj a Szuperkupa-döntőn, ha betartják az előírásokat

Ellenben arra kér mindenkit, hogy ne látogasson nagy létszámú eseményeket.

augusztus 28., 22:59