
Weiler Péter képzőművész munkássága és portfóliója mesterséges intelligenciával fűszerezve.
MEGVESZEMAz első két Reszkessetek, betörők! film rendezője, Chris Columbus szerint Donald Trump amerikai elnök cameója a második részben egy „átok a számára”, és azt kívánja, „bárcsak eltűnne” – írja a San Francisco Chronicle.
Az 1992-es kasszasiker hét másodperces jelenetében a későbbi amerikai elnök útba igazítja a főszereplő Macaulay Culkin karakterét a híres New York-i Plaza Hotelben, amelyet az akkor még csak extravagáns manhattani ingatlanmágnásként ismert Trump birtokolt.
Nem vághatom ki. Ha kivágom, valószínűleg el fognak küldeni az országból. Úgy gondolják, hogy nem vagyok alkalmas arra, hogy az Egyesült Államokban éljek, így vissza kell mennem Olaszországba vagy ilyesmi
– mondta Chris Columbus.
Donald Trump később reagált a rendező kijelentésére és közölte, hogy Columbus könyörgött neki, hogy szerepeljen a filmben. „Nagyon elfoglalt voltam, és nem akartam elvállalni. Kedvesek voltak, de mindenekelőtt kitartóak, így beleegyeztem, és a többi már történelem. Az a cameo segített abban, hogy a film sikeres legyen... Columbus csak egy újabb hollywoodi fickó a múltból, aki így akar gyors publicitáshoz jutni” – jelentette ki az amerikai államfő.
A rendező hozzátette, hogy a bemutató idején is ki akarta vágni az ominózus jelenetet, de a tesztvetítéseken a közönség „megőrült” érte és éljenzésben tört ki, így benne maradt a végső változatban. Leszögezte, hogy esze ágában sem volt könyörögni, egyszerűen szükségük volt a forgatáshoz a Plaza Hotelre. A Reszkessetek, betörők! második része elődjéhez hasonló siker lett. A 28 millió dollárba kerülő alkotás 358 millió dollárt termelt világszerte.
Weiler Péter képzőművész munkássága és portfóliója mesterséges intelligenciával fűszerezve.
MEGVESZEM