Laár András 44 év után kilép a KFT zenekarból

DSC3723
2025.05.14. 18:45
A KFT dalszerző frontembere, Laár András úgy döntött kilép a zenekarból. Az együttes megmaradt három tagja tovább folytatja a koncertezést, új műsorukhoz Nedvig Balambér csatlakozik állandó tagként.

„A folyamatosan koncertező KFT idén megújul. Laár András úgy határozott, hogy elhagyja a Korlátolt Felelősségű Társaságot, új életformát tervez, amelyben már nincs helye a zenekarnak. A tagok pedig ehhez erőt és kitartást kívántak neki” – írja közleményében az együttes.

A KFT Magyarország második leghosszabb ideje eredeti felállásban játszó pop-rock zenekara. Laár mellett az állandó három tag Bornai Tibor (ének, billentyűs hangszerek), Lengyelfi Miklós (basszusgitár) és Márton András (dob). A Bábu vagy-gyal 1981-ben berobbanó együttes legnagyobb slágerei, úgymint az Afrika, a Balatoni nyár, a Bál az Operában, a Siker, pénz, csillogás rendszeresen hallhatók rádióműsorokban, koncerteken, partikon.

A közlemény kiemelte, hogy a zenekar folytatja, a már meghirdetett koncertjeiket is megtartják. Az új műsorban állandó tagként csatlakozik Nedvig Balambér, őt a zenerajongók a fiatal Gorg & Benzol együttes gitárosaként ismerhetik. Az idei koncertsorozatban a régi zenészbarát, korábbi koncertek vendége, Szekeres András, a Junkies frontembere lép fel a KFT-vel. Rajtuk kívül alkalmanként további zenészek csatlakoznak, mint Maróthy Zoltán (Ossian, Fahrenheit, Kiss Forever Band), Leskovics Gábor (PUF, Kiscsillag) és a zenekari tagok gyermekei: Lengyelfi Eszter, Márton Áron, Bornai Szilveszter. 

Az együttes legközelebbi koncertjén, május 24-én a fővárosi Belfeszten már az új felállásban lép fel.

A zenekar 1999 és 2000 között már zenélt Laár András nélkül. Akkor Mohai Tamással a soraiban lemezt is készített Éljen a szerelem címmel, illetve néhány koncertet is adott, majd Laár 2001-ben visszatért.

A KFT 1981-ben alakult és eddig tizenkét stúdiólemezt készített. A legutóbbi az egy évvel ezelőtt – tizenhat év szünet után – kiadott Még mit nem című hatszámos anyag volt.

(Borítókép: Laár András 20224. július 27-én. Fotó: Tövissi Bence / Index)