Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMGigantikus cseppkőfestményt kapott az ENSZ
A Miquel Barcelo spanyol absztrakt művész által megálmodott, óriási, több színben pompázó, cseppkőbarlang-szerű elliptikus boltozat a fő nevezetessége a genfi ENSZ-palotában az emberi jogoknak szentelt, frissen felújított terem, amelyet János Károly spanyol király és Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár avatott fel kedden.
Az ezerötszáz négyzetméter felületű alkotás több mint két évig készült, Barcelo egy évig dolgozott rajta saját műtermében és a helyszínen is hasonló időbe telt, amíg a legkülönbözőbb anyagokat és technikákat ötvöző művet befejezte. 100 tonna, egyes helyeken cseppkőszerű sztalaktitokat formázó festéket használt fel a művész, és számos építész, mérnök, sőt még magfizikus segítségét is igénybe vette, amíg összeállt a különleges boltozat. Az eredményt az AFP óriási repülő csészealjhoz hasonlítja, amelynek uralkodó eleme egy olyan mennyezet, amely egyszerre kelt tengeri, barlangi és galaktikus hatást.
A felújítás teljes költsége 20 millió euró (5,4 milliárd forint) volt, ennek többségét a boltozat emésztette fel. A spanyol külügyminisztérium közölte, hogy Barcelo művének költségeiből 40 százalékot vállalt a kormány, a többit magánszponzorok állták. Az ellenzéki konzervatív Néppárt a madridi parlamentben élesen bírálta a "pazarlást".