Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Cinematrix
- chris evans
- amerika kapitány
- romantikus film
- kritika
- a szerelem útján
- filmek 2015
- film 2015
- film 2014
- heti premierek
- rendező
- színészből rendező
- első rendezés
Chris Evans a saját filmjében is Amerika kapitányt játszik
Kritika Chris Evans első rendezéséről, A szerelem útjánról
- A tinilányok álma hivatásos hazudozó
- Jared Leto Chris Evanssal forgatna krimit
- Nem szép dolog leribancozni a Fekete Özvegyet
- Kiszivárgott az Amerika kapitány 2 eleje
- Itt egy teljes jelenet az Amerika Kapitányból
- Chris Evans visszavonul az Amerika Kapitány után
- Már megint egy film, amiben ruhában szexelnek
További Cinematrix cikkek
- Ráfért már a lelkünkre egy ilyen szívhez szóló fantasy film
- Nicole Kidman erotikus thrillerében tanulmányozhatjuk a bennünk rejlő vadállatot
- Több mint 32 ezer gyereket hallgattak meg a készülő Harry Potter-sorozat főszerepeire
- Az HBO kiszemelte a készülő Harry Potter-sorozat Perselus Pitonját
- Két évad alatt mesterművé nőtte ki magát a Netflix sorozata
Idén nem igazán voltunk elkényeztetve jó romantikus vígjátékkal. A Spanyol afféron és a Marigold Hotel 2-n kívül nemigen jut eszembe értékelhető film ebből a zsánerből. A Toszkánai esküvő egy humormentes Bazi nagy lagzi-klón lett, A (sz)ex az oka mindennek pedig szintén rettenetes élmény volt.
A 2014-ben készült, de itthon csak most mozikba kerülő A szerelem útján szerencsére olyan film, ami ellen biztosan nem fognak tiltakozni a Marvel-képregényekért rajongó férfiak, sőt! Önként mennek majd páros belépőjegyet venni. A főszereplő ugyanis Chris Evans, akit a régi Fantasztikus négyesben a lángoló Johnny Stormként ismerhettek meg a nézők, később pedig Amerika kapitány spandexruhájában, pajzsot hajigálva verekedte végig a Disney összes képregényadaptációját.
Azt viszont valószínűleg nem sok Marvel-rajongó tudja róla, hogy szirupos romantikus drámákból is legalább annyit bevállalt már, mint világmegmentős blockbusterekből. Elég csak megnézni a filmográfiáját, ahol csupa olyan beszédes cím sorakozik, mint a Már megint egy dilis amcsi film, a Számos pasas vagy a Gyémánt könnyek.
Ráadásul ennek a filmnek Chris Evans nemcsak a főszereplője, de ő a rendezője és a producere is. Oké, biztosan nem lesz belőle egy új Steven Spielberg, de a kamera túloldalára átálló elsőfilmesként egész tisztességesen levezényelt egy olyan romkomot, amiben két magánéleti gondoktól gyötört fiatalt egymás mellé sodor az élet egy hatalmas nagyvárosban - naná, hogy New Yorkban, hol máshol! A néző pedig szipogva izgul, hogy vajon Alice Eve összejön-e a hipszterszakállú főhőssel végén.
Ne dőljön be a fanyalgó kritikusoknak! A szerelem útján jó film!
Csak nem mindenki gondolta így:
- IMDb: 7 pont
- Port.hu: 6 csillag
- Rotten Tomatoes: 25%
- Metacritic: 31%
- Index-ítélet: 6,5/10
Evans és a forgatókönyvíró csapata nem is forradalmasították a műfajt, egyszerűen csak egymás mellé rakták a jól ismert dramaturgiai toposzokat a sorsdöntő találkozástól kezdve az ex felkavaró felbukkanásán át a cél előtti nagy összeveszésig.
A szerelem útján viszont meglepő módon az elejétől végéig működik: tele van életszerű első randis dumákkal, természetesnek ható bulihelyszínekkel, és tényleg régen lehetett már olyan filmet látni, amiben a lemerült mobilos szereplők kétségbe esve próbálnak nyilvános telefonon beszélni valakivel. Egy ponton döccen meg kicsit a film, de az sem vészes:
- hiába növesztett szakállat, megint ő a szikrázó szemű, jóképű macsó,
- lovagiasan segít a bajba jutott nőkön,
- bűnözőkkel keveredik verekedésbe az éjszaka közepén,
- olyan régi vágású fickó, aki sosem hagyná cserben a barátait,
- mindig jókat lehet ökörködni és bulizni vele,
- csakhogy kiderül: bármilyen jó tanácsokat is ad, a saját problémáit képtelen megoldani, csak görgeti maga előtt a gondokat,
- mert természetesen az ő lelkét is súlyos múltbéli titkok nyomják.
Chris Evans tehát nem egy díjeső-várományos színészóriás, hiszen a mostani karaktere és a Marvel-filmek Steve Rogerse között is csak annyi a különbség. hogy ezúttal nem hajigál csillagos pajzsot.
Nem is lennék meglepve, ha valójában minden filmjében ugyanazt a karaktert, saját magát alakítaná. Azaz egy folyamatosan pörgő, vicces harmincast, aki mindig a társaság középpontjában van, és mindenki kedveli. De nem a pénze miatt szeretnek vele lógni nemtől függetlenül az emberek, hanem mert egyszerűen egy rendes fickó. Pont mint az életben: rendezőként még az öccsének is adott szerepet a filmjében ( Scott Evans akadékoskodó recepcióst alakít az egyik szállodai jelenetben).
Rovataink a Facebookon