Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Cinematrix
- harvey weinstein-botrány
- harvey weinstein
- rose mcgowan
- new yorker
- szexuális zaklatás
- nyomozás
Weinstein magánnyomozókat küldött az áldozataira
További Cinematrix cikkek
- Két évad alatt mesterművé nőtte ki magát a Netflix sorozata
- Steven Spielberg megirigyelné ezt az új Star Wars-sorozatot, annyira kalandos
- Pókember azon dolgozik, hogy ne kérdezzék Pókemberről
- Ötezer betanított patkánnyal forgatják újra a legendás horrorfilmet
- Ingyenesen nézhető több száz magyar film az ünnepek alatt
Harvey Weinstein tudta, hogy le akarják leplezni a zaklatási ügyeit, ezért egy egész csapat magánnyomozót bérelt fel, hogy megfigyeljék egykori áldozatait, továbbá azokat az újságírókat is, akik az őt leleplező cikkeken dolgoztak, számolt be a New Yorker. Ez a lap volt az, ami terjedelmes írásokban mutatta be, hogy Hollywood egyik legbefolyásosabb és legsikeresebb producere hogyan élt vissza a hatalmával, és zsarolt ki különböző asszisztensekből és színésznőkből szexuális cselekedeteket.
A New Yorkerben arról írnak, hogy Weinstein a Black Cube (Fekete kocka) nevű céget bérelte fel a feladatra. A Black Cube-ot korábbi Moszad-ügynökök alapítottak. Az első számú célpont Rose McGowan volt, aki kulcsszereplő a Weinstein elleni kiállásban: a producer még a 90-es évek végén erőszakoskodott vele, és Robert Rodriguez csak azért adott neki az egyik filmben főszerepet, hogy a producert bosszantsa.
A leleplező cikket az a Ronan Farrow jegyzi, aki a New Yorker korábbi áldozatokat megszólaltató cikkét is írta.
A beszámoló szerint egy beépített ügynök úgy szerzett információkat a színésznőről, hogy nőjogi aktivistának adta ki magát, és titokban rögzítette a beszélgetésüket. A New Yorker szerint a magánnyomozók különösen alapos munkát végeztek, feltérképezték az áldozatokat, gyakran a szexuális szokásaikra koncentrálva.
A cikk szerint Weinstein személyesen felügyelte a csapat munkáját. Ezenkívül a producer listát vezetett azokról a nőkről, akikről feltételezte, beszélhetnek a zaklatásról. A magánnyomozók a lista alapján dolgoztak.
Weinstein szóvivője a New Yorkernek eljuttatott közleményben azzal vádolta a lapot, hogy valótlanságokat és összeesküvés-elméleteket közölnek a lapjukban.
Rovataink a Facebookon