Advertisement

Vásárolj 4db Somersby-t, töltsd fel az AP kódját és nyerj!

Összecsap a Testről és lélekről és a Kincsem

2018.02.12. 12:55

Bejelentette a Magyar Filmakadémia, hogy melyek azok a filmek, amik megkaphatják március 11-én a Magyar Filmdíjakat. Összesen 23 kategóriában hirdetnek majd győztest a Vígszínházban megrendezett gálán. Az alkotók a 2017-ben Magyarországon mozi forgalmazásba került, televízióban sugárzott, illetve a legfontosabb nemzetközi filmfesztiválokon szerepelt filmalkotásokat nevezhették, belőlük választották ki most a legjobbakat nagyjátékfilm, kisjátékfilm, TV–játékfilm, animációs film, dokumentumfilm kategóriákban.

A legjobb filmek versenyébe a az 1945, az Aurora Borealis - Északi fény, A Viszkis, a Kincsem és a Testről és lélekről kerültek be.

A legjobb női főszereplők között Balsai Móni a Jupiter Holdjából, Borbély Alexandra a Testről és lélekről című filmből, Máhr Ági Az Állampolgárból, Petrik Andrea a Kincsemből és Tóth Ildikó az Aurora Borealis - Északi fényből kapott jelölést. A legjobb férfi főszereplő kategóriában Jéger Zsombor a Jupiter holdjából, Morcsányi Géza a testről és lélekről című filmből, Nagy Ervin a Kincsemből, Rudolf Péter az 1945-ből és Terhes Sándor az OUT című filmből kapott jelölést.

A jelöltek teljes listáját itt lehet elolvasni. Az akadémia tagjai titkos szavazáson döntenek majd a győztesekről.

Legjobb film

  • 1945, rendező: Török Ferenc, producerek: Angelusz Iván, Reich Péter, Török Ferenc
  • Aurora Borealis - Északi fény, rendező: Mészáros Márta, producerek: Major István, Gül Togay
  • A Viszkis, rendező: Antal Nimród, producerek: Hutlassa Tamás, Hutlassa Barnabás
  • Kincsem, rendező: Herendi Gábor, producerek: Hutlassa Tamás, Herendi Gábor
  • Testről és Lélekről, rendező: Enyedi Ildikó, producerek: Mécs Mónika, Muhi András, Mesterházy Ernő 

Legjobb tévéfilm

  • Árulók, rendező: Fazakas Péter
  • Csandra Szekere, rendező: Vitézy László
  • Egy szerelem gasztronómiája, rendező: Madarász Isti
  • Utolsó adás, rendező: Kovács Patrik

Legjobb dokumentumfilm

  • Egy nő fogságban, rendező: Tuza-Ritter Bernadett
  • Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, rendező: Kisfaludy András
  • Granny Project, rendező: Révész Bálint
  • ULTRA, rendező: Simonyi Balázs
  • Visszahúz a múlt - Ember Judit portréja - rendező: Dér Asia

Legjobb kisjátékfilm

  • A Kockaember, rendező: Dombrovszky Linda
  • Asszó, rendező: Fekete Tamás
  • Cinematographer, rendező: Novák Emil
  • Földiek, rendező: Freund Ádám
  • Zabigyerek, rendező: Kölcsey Levente

Legjobb animációs film

  • A kozmosz nagykövetei, rendező: Klingl Béla
  • Albrecht Dürer rinocérosza, rendező: Orosz István; Horkay István
  • Egy komisz kislány naplója - 2.epizód: Mr.Barnum cirkusza, rendező: Gyulai Líviusz
  • Janó Manó és az elveszett harmatcseppek, rendező: Miklósy Zoltán, Herkó Attila
  • WireLess, rendező: Pataki Szandra

 Legjobb rendező (játékfilm)

  • Antal Nimród / A Viszkis 
  • Enyedi Ildikó / Testről és lélekről 
  • Mundruczó Kornél / Jupiter Holdja 
  • Török Ferenc / 1945 
  • Vranik Roland / Az Állampolgár 

Legjobb forgatókönyv (játékfilm)

  • Antal Nimród / A Viszkis 
  • Enyedi Ildikó / Testről és lélekről 
  • Szabó Iván, Vranik Roland / Az Állampolgár 
  • Szántó T. Gábor, Török Ferenc / 1945 
  • Szekér András / Budapest Noir 

Legjobb női főszereplő (játékfilm)  

  • Balsai Móni / Jupiter Holdja
  • Borbély Alexandra / Testről és lélekről
  • Máhr Ági / Az Állampolgár 
  • Petrik Andrea / Kincsem
  • Tóth Ildikó / Aurora Borealis - Északi fény 

Legjobb férfi főszereplő (játékfilm)  

  • Jéger Zsombor / Jupiter Holdja 
  • Morcsányi Géza /Testről és lélekről
  • Nagy Ervin / Kincsem 
  • Rudolf Péter / 1945
  • Terhes Sándor / OUT-Kihűlés

Legjobb női mellékszereplő (játékfilm)   

  • Békés Itala / Testről és lélekről 
  • Kováts Adél / Budapest Noir 
  • Nagy Mari / 1945 
  • Tenki Réka / Testről és lélekről 
  • Trokán Anna / Szeretföld

Legjobb férfi mellékszereplő (játékfilm)   

  • Jordán Tamás / Testről és lélekről
  • Keresztes Tamás / Kincsem 
  • Kovács Lehel / Kincsem
  • Mészáros Máté / Jupiter Holdja 
  • Znamenák István / Az Állampolgár 

Legjobb vágó (játékfilm)  

  • Barsi Béla / 1945 
  • Király István, Mózes István / Kincsem 
  • Kovács Zoltán / A Viszkis 
  • Mógor Ágnes / Brazilok 
  • Szalai Károly / Testről és lélekről 

Legjobb hangmester (játékfilm) 

  • Balázs Gábor / Kincsem 
  • Balázs Gábor / A Viszkis 
  • Beke Tamás, Péterffy Máté, Székely Tamás / Aurora Borealis - Északi fény
  • Lukács Péter Benjámin, Székely Tamás / Testről és lélekről 
  • Zányi Tamás / 1945 

Legjobb operatőr (játékfilm)

  • Herbai Máté / Testről és lélekről 
  • Piotr Sobocinski Jr. / Aurora Borealis - Északi fény 
  • Ragályi Elemér / 1945 
  • Rév Marcell / Jupiter Holdja 
  • Szatmári Péter / A Viszkis 

Legjobb zeneszerző (játékfilm) 

  • Jed Kurzel / Jupiter Holdja 
  • Kovács Márton / Hetedik alabárdos 
  • Pacsay Attila / Budapest Noir 
  • Szemző Tibor / 1945 
  • Szirtes Edina Mókus / Szeretföld 

 Legjobb jelmez (játékfilm) 

  • Bárdosi Ibolya / Kincsem 
  • Breckl János / A Viszkis 
  • Flesch Andrea / Budapest Noir 
  • Juristovszky Sosa / 1945 
  • Lengyel Rita és Kemenesi Tünde / Brazilok 

Legjobb látványtervező (játékfilm) 

  • Ágh Márton / Jupiter Holdja 
  • Hujber Balázs / A Viszkis
  • Láng Imola / Testről és lélekről 
  • Rajk László / 1945 
  • Valcz Gábor / Brazilok 

Legjobb maszkmester, vezető sminkes (játékfilm) 

  • Koltai Nóra / Jupiter Holdja 
  • Kozma Éva / Aurora Borealis - Északi fény 
  • Petrilla Orsolya / Testről és lélekről 
  • Színek Klári, Tesner Anna / 1945
  • Tesner Anna, Halász Judit, Görgényi Réka / Budapest Noir  

Legjobb smink (játékfilm) 

  • Fekete Rita, Makk Ildi, Jónás Kata / Kincsem 
  • Koltai Nóra / Jupiter Holdja 
  • Kozma Éva / Aurora Borealis - Északi fény 
  • Petrilla Orsolya / Testről és lélekről 
  • Színek Klári, Tesner Anna / 1945 

 Legjobb forgatókönyv (tévéfilm)

  • Hegedűs Bálint / Egy szerelem gasztronómiája
  • Kovács Patrik / Utolsó adás
  • Köbli Norbert / Árulók 
  • Sz.Szabó István, Vitézy László / Csandra Szekere 

Legjobb rendező (tévéfilm)

  • Fazakas Péter / Árulók
  • Madarász Isti / Egy szerelem gasztronómiája 
  • Kovács Patrik / Utolsó adás
  • Vitézy László / Csandra Szekere 

Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm)

  • Adorjáni Bálint / Csandra Szekere 
  • Bereczki Zoltán / Egy szerelem gasztronómiája
  • Hegedűs D. Géza / Árulók 
  • Héger Tibor / Utolsó adás

Legjobb női főszereplő (tévéfilm)

  • Balla Eszter / Egy szerelem gasztronómiája 
  • Danis Lídia / Csandra Szekere 
  • Dobos Kata / Utolsó adás
  • Sztarenki Dóra / Árulók 
  • Tenki Réka / Csandra Szekere

Ne maradjon le semmiről!