Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMHa a Da Vinci kód 150 millió dollárból készült folytatásának 80 millió forintos magyar bevétele nem is sokat javít a tengerentúli 48 millió dolláros debütáláson, azért érdekes, hogy itthon ennyire bejött Tom Hanks futás közbeni elmélkedése.
Tény, hogy itthon nem ismételtük meg az amerikai trendet, ahol Az X-Men a legnépszerűbb, a Star Trek szorosan követi, és a Da Vinci főleg az első részhez képest gyengén debütál. (A világpremier miatt azért hozta a film a 104 millió dollárt, de az is alulteljesítette a várakozásokat.)
A magyarországi nézettségi listán az Űrszekerek-franchise legjobbika és az X-Men 10 000 körüli nézővel a második, harmadik hétvégéjén más esetben jó eredménynek számítana, de így az Angyalok és Démonok mellett csak azért nem tűnik gyengének, mert kiemelkedik az 4-6000-es lista középmezőnyétől. Az Enterprise időkavarásos kalandjai 10 554 nézőt hozott, a Farkas eredettörténetére 9 544-en vettek jegyet.
A középmezőnyben maradt a Hanna Montana tinifilm (6 240), és a pároknak szóló Spancserek (3 047). A szörnyek az űrlények ellen 3d-s rajzfilm 118 nézővel nyomta le az öt héttel később induló Légy a Holdont (2 680 néző). A Labancz Lillá-s Álom.net meg tartja a 2000 hétvégi nézőjét.