Dokumentumfilmek hónapja a Francia Intézetben

artitura
'A dokumentumfilmek hónapja' címmel tartanak vetítéssorozatot november 4-e és 26-a között a Francia Intézetben. A dokufilmek között olyan különlegességek szerepelnek, mint a 'Nyomorultak' vagy az 'Egy ideális bűnöző', amely 2001-ben elnyerte a legjobb dokumentumfilm Oscar-díját.

A Francia Intézet összeállítása két jelentős témát jár körül. Az első ciklusban Victor Hugo születésének kétszázadik évfordulója alkalmából a neves művész életével foglalkozó filmeket mutatnak be. A filmek célja, hogy megismertessék az emberi természetről készült karikatúráit, valamint a politikai csaták és forradalmak kapcsán kialakult nézeteit. A második ciklus az igazságszolgáltatás kérdését mutatja be több ország nézőpontjából, a bírák és az elítéltek szemszögéből egyaránt.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

10 órája

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

8 órája

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Gazdaság
46 százalékkal emelkedtek a gyümölcsárak Magyarországon

Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.

szeptember 9., 12:19