Kubai irodalmi siker Mexikóban

MTI
Cintio Vitier kubai költő, író, esszéista, irodalomtörténész nyerte el az idén a legjelentősebb mexikói irodalmi elismerést, a Juan Rulfo-díjat.

A 81 éves Vitier novemberben, a guadalajarai nemzetközi könyvvásáron veheti át a százezer dollárral járó díjat - közölte a zsűri hétfőn Guadalajarában, méltatva Vitier humanizmusát, a költészethez való hűségét és szellemi teljesítményét, amelyek a XX. század latin-amerikai irodalmának legjelentősebb alakjai közé emelik.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25