Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMAz ORTT már másnak adná a Sláger és a Danubius frekvenciáját
A médiahatóság megkezdi a két országos kereskedelmi rádió - a Sláger és a Danubius - által használt frekvenciakészlet pályáztatásának előkészítését; erről szerdai ülésén döntött az Országos Rádió és Televízió testület.
Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint ennek első lépéseként felkérik a Nemzeti Hírközlési Hatóságot a jelenlegi két jogosultság "frekvenciakészletének aktuális műszaki paramétereinek elkészítésére", vagyis hogy hol, milyen frekvencián sugározhatnak majd az esetlegesen a Sláger és a Danubius helyébe lépő rádiók.
Az MTI-nek név nélkül nyilatkozó egyik testületi tag közlése szerint ez közvetve azt jelenti, hogy a médiahatóság nem állt Such György, a Magyar Rádió elnökének másfél héttel ezelőtti kezdeményezése mellé; ő akkor azt kérte levélben, hogy a Kossuth adó kapja meg a Sláger frekvenciakészletét, és az általuk átadott hullámsáv-tartományt pályáztassák meg. Az MTI birtokába jutott levelében az olvasható: ezzel a megoldással 74-ről 81 százalékosra nőhetne a nemzeti főadó országos lefedettsége.
Új rádiók jöhetnek?
Az ORTT tavaly nyár óta arra készült, hogy a frekvenciamoratórium december 31-i lejárta után pályázatot ír ki a Danubius és a Sláger Rádió frekvenciájára. (A két koncesszió idén novemberben jár le.)
Miután kiderült, hogy 2008-ban nem szavazza meg a parlament az új médiatörvényt, az Országgyűlés decemberben elfogadott egy, az eljárás rendjét átalakító médiatörvény-módosítást, amely szerint a Sláger és a Danubius a digitális átállás támogatásáért mégis megtarthatná még négy évre analóg frekvenciáját. De Sólyom László államfő a jogszabályt az óév utolsó napjaiban előzetes normakontrollra az Alkotmánybírósághoz utalta, ezért január elején úgy határozott az ORTT, hogy a kiírással kapcsolatos döntéssel megvárja, hogy egyáltalán életbe lép-e a módosítás.
A mostani döntés arra utal, hogy az Alkotmánybíróság nem támogatja a módosítást, és a Sláger és a Danubius frekvenciáját mégis szabadon meg lehet pályázni. Eddig a Radiocafé jelentette be, hogy szívesen pályázna a frekvenciára. Természetesen a Sláger és a Danubius is újból pályázna saját frekvenciáira.