Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA Népszabadság birtokába jutott válságkezelési terv szerint az eddig hangoztatott kétszáz helyett négyszáz dolgozó leépítése is elképzelhető a Magyar Televíziónál. Ehhez azonban további beruházásokra lenne szükség az MTV új székházában, amire idén nem lesz saját forrás.
A dokumentum szerint a kétszáz, biztos leépítésre szánt munkatárs felét a gyártási területről, harmadát a műsorkészítésből, 38 embert az adminisztratív állásokból bocsátanának el.
Az is kiderült közben, hogy az MTV 2008-2009-es évre 3 millió euróval tartozik az Európai Műsorszolgáltatók Szövetségének (EBU).
Csütörtök délután négy órára MTV-ben működő sztrájkbizottság a közszolgálatiságért szervez demonstrációt a Magyar Rádió Márványtermébe. Zenészek, filmesek, színészek, irodalmárok, képzőművészek, tudósok, sportolók is részt vesznek "a médiaszabályozás megújítása, a Magyar Televízió kulturális rendeltetésének megóvása" címszóval hirdetett akción.
Az MTV tagad
Nem tervezi a Magyar Televízió, hogy 400 embert elbocsátana idén, reagált közleményben az MTV Zrt. a Népszabadság értesüléseire. Csak abban az esetben számolnak csoportos elbocsátással ebben az évben, ha a kormányzat tud és akar címzett támogatást adni a végkielégítések fedezetére. Az MTV közleményében ugyanakkor arról is ír, hogy csökkenteni kívánják a kiemelt fizetésűek számát. Az ügyvezető alelnök elképzelései szerint úgy szerveznék át a vezetői feladatokat, hogy azokat kisebb létszámmal is végre lehessen hajtani.
A Magyar Televízió szerint a Népszabadság csütörtöki cikkében leírtakkal ellentétben a köztévé két csatornájára nem csupán a nézők hat százaléka volt kíváncsi tavaly, az MTV közönségaránya ennek csaknem duplája volt 2009-ben.