Zsolt
6 °C
20 °C
Index - In English In English Eng

Megvannak a Televíziós Újságírók Díja jelöltjei

2020.03.10. 09:31

Bejelentették a Televíziós Újságírók Díja jelöltjeit. A televíziós újságírókból álló zsűri közzétette a kategóriánkénti legjobb három tévés személyiség vagy produkció nevét. 2019 „Legjobb női műsorvezetője” lehet Lilu, Lékai-Kiss Ramóna vagy Ördög Nóra, „Legjobb férfi műsorvezetője” Majka, Sebestyén Balázs vagy Tilla. Zsűritagként díjazhatják ByeAlexet, Puskás Petit és Pápai Jocit is, de díjat kaphat Balsai Móni, Gryllus Dorka, Nagy Ervin és Anger Zsolt is.

A Televíziós Újságírók Díja a szakmédia által 2014-ben alapított elismerés, melynek célja, hogy klasszikus kritikai szempontok alapján emelje ki a legjobb magyar tévés teljesítményeket. 2020-ban összesen tizenkét kategóriában hirdetnek győztest, a kilétükről a 24.hu, a Hír7, az Index, a Kreatív, a Marketing&Media, a Media1, a Médiapiac, az Origo, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella-Epizód magazin és a TVR-hét újságíróinak szavazatai döntenek.

A kategóriák győzteseit március 25-én, szerdán, a Televíziós Újságírók Díja gálaestjén hirdetik ki a Budapest Music Centerben.

A jelöltek:

Nagyszabású show-műsor

  • Fölszállott a páva (Duna)
  • Sztárban sztár leszek! (TV2)
  • X-Faktor (RTL Klub)

Vetélkedő

  • 500 - Az ország géniusza (ATV)
  • A Bank (TV2)
  • Exatlon Hungary (TV2)

Reality

  • Ázsia Expressz (TV2)
  • Cápák között (RTL Klub)
  • Nyerő Páros (RTL Klub)

Gasztro reality

  • A Konyhafőnök VIP (RTL Klub)
  • Gasztroangyal (Duna)
  • Séfek séfe (TV2)

Talkshow

  • DTK: Elviszlek magammal (Spektrum Home)
  • Jakupcsek plusz (ATV)
  • Lakástalkshow (Sony Max)

Zsűritag

  • ByeAlex (X-Faktor)
  • Pápai Joci (Sztárban sztár leszek!)
  • Puskás Peti (X-Faktor)

Női műsorvezető

  • Lékai-Kiss Ramóna (RTL Klub)
  • Lilu (RTL Klub)
  • Ördög Nóra (TV2)

Férfi műsorvezető

  • Majka (TV2)
  • Sebestyén Balázs (RTL Klub)
  • Till Attila (TV2)

Sorozat

  • A mi kis falunk (RTL Klub)
  • A Tanár (RTL Klub)
  • Egynyári kaland (Duna)

Színésznő

  • Balsai Móni (Alvilág)
  • Gryllus Dorka (Ízig-vérig)
  • Horváth Sisa Anna (Drága örökösök)

Színész

  • Király Dániel (Egynyári kaland)
  • Mihályfi Balázs (Jófiúk)
  • Nagy Ervin (A Tanár)

Mellékszereplő

  • Anger Zsolt (A Tanár)
  • Elek Ferenc (A Tanár)
  • Michl Juli (Jófiúk)

A tavalyi díjazottak:

  • Legjobb nagyszabású showműsor - X-Faktor
  • Legjobb comedy show - Észbontók
  • Legjobb vetélkedő - Áll az alku
  • Legjobb reality - Survivor
  • Legjobb gasztro reality - A Konyhafőnök VIP
  • Legjobb talkshow - DTK: Elviszlek magammal
  • Legjobb zsűritag - Majoros Péter Majka
  • Legjobb női műsorvezető - Liptai Claudia
  • Legjobb férfi műsorvezető - Istenes Bence
  • Legjobb sorozat - Aranyélet
  • Legjobb új sorozat - A Tanár
  • Legjobb színésznő - Kovács Patrícia
  • Legjobb színész - Thuróczy Szabolcs
  • Legjobb mellékszereplő - Danis Lídia

Képeink a tavalyi gálán készültek.