Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Mozi cikkek
Tekintse meg képeinket! |
Mindenki jobban járt volna, ha Sommers ezzel az ötlettel egy Lugosi Béla életrajzfilmbe fog. A híres magyar rémszínész ugyanis a Van Helsing alapjául szolgáló 1931-es Frankenstein találkozik a Farkasemberrel című filmnek is a főhőse volt. Sommers Lugosi alakjával anélkül idézhette volna fel a három horrorfigurát, hogy Harry Potterrel keresztezte volna azokat.
Lecsap a mellnélküli Marishka
A rendező-forgatókönyvíró azt gondolta, hogy miután mindhárom szörny Kelet-Európából származik, könnyen összefércelheti őket egy maga írta horror elemekkel tarkított akciófilmben. A XIX. század végén játszódó történetből kidobta Bram Stoker regényében megalapozott Drakula-mítosz alapszabályait, és helyébe egy saját, de logikátlan katyvaszt kreált.
A történetben Van Helsinget (Hugh Jackman), a szörnyvadászt - miután legyőzte Mr Hyde-ot - a Vatikán Erdélybe küldi Drakula gróf (Richard Roxburgh) elpusztítására. Transylvániában Helsing a "Szörny ki-kicsoda" lexikon alaposságával szinte minden rémfigurával találkozik, illetve olyan - Sommers kreálta - erdélyi jellegzetességekkel, mint az égből lecsapó Marishka (Josie Maran), vagy Anna Valerious (Kate Bechinsale), a helyi szörnyvadász cigányhercegnő.
Karonülőket ijeszteget a tini-Penge
Klikk a képre! |
A film trükkjei gagyiságban a Múmia visszatért idézik, dialógusai pedig a Csillagok háborújának néhány tanulságosabb mondatát.
A dialógus és horror hiányát Sommers akcióval pótolta. Hugh Jackman - ha éppen nem a magassarkú csizmiben szaladgáló Kate Bechinsale-t méregeti hűvösen - Penge és Indiana Jones alteregójaként harcol az ellennel.
Az akción és Hugh Jackmanen kívül azokért a kiegészítőkért érdemes jegyet venni, melyek a XIX. századi mechanikus technika nagy csodáit elevenítik fel, mint például a Szörnyet felélesztő kávéfőző-transzformátor, vagy Helsing gázhajtású nyílvesszője. Allan Cameron látványtervező pedig remekül ötvözte az 1979-es A nyolcadik utas a halál és a Universal hatvan évvel ezelőtti filmjeinek hangulatát. De ennyit el is lehet várni egy 150 millió dolláros költségvetésű filmtől.
|