
Weiler Péter képzőművész munkássága és portfóliója mesterséges intelligenciával fűszerezve.
MEGVESZEMEgernek sokféle csillaga van, legyen az regény vagy bor, de ott a The Wallkids is, és a banda nem akármilyen zenét lőtt ki az éterbe. A címe Tavasz, és miről másról szólna, mint a megőrülésről, a szerelemről, a gyermeki megbolondulásról.
Azt mondja Gibbon, alias Nádasi István, a The Wallkids alapító frontembere, hogy a Tavasz nem csupán időutazás, de igazi kali-punk nóta. Szavai szerint „olyan ez a dal, mint amikor az ember turistáskodik a fiatalságában”.
Ez olyannyira igaz, hogy a Tavaszt hallva minden egykori kisdobos és úttörő vagy mostanában cserkész úgy érezheti, kapott végre egy indulót, tényleg a gyerekkorából. Kicsit pörgős, kicsit ordibálhatós, tábortűz mellett ugrálható, hiszen ahogyan a szöveg is mondja:
Itt a tavasz újra, a fejed kicsit furcsa,
szerelemben úszik minden hülye ember,
itt a tavasz újra, azt mindenki tudja,
hogy úgy szép az élet, ha nem nézed, csak éled!
Az egri The Wallkids zenekar tagjai persze úgy magyarázzák a Tavaszt, hogy visszanyúlnak az 1990-es évek igazi terpeszállós, lendületes pop-punk hangulatához, a nóta a Green Day és a Blink-182 zenekar fénykorát idézi. Tény, hogy ezeket a bandákat a kisdobosok és az úttörők – koruknál fogva – már nem annyira hallgathatták, ám a cserkészek bizonyára sokat tudnának erről mesélni.
Gibbon szerint ez a dal a tavaszi zsongásról, a megőrülős szerelemről szól, amikor
az ember, legyen idős vagy fiatal, csak a mának, a pillanatnak él, magyarán egyszerűen csak boldog, és meghülyül a szerelem illatától.
Az egri kvartett folyamatosan írja az új dalokat, és végig próbál a pop-punk határain belül mozogni. Dalszövegeik olykor mélyebbek, máskor meg csak szórakoztatnak, ahogyan ebben a nótában is teszik: „Itt a tavasz újra, a fejed kicsit furcsa.”
Weiler Péter képzőművész munkássága és portfóliója mesterséges intelligenciával fűszerezve.
MEGVESZEM
Rovataink a Facebookon