új poszt érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A koronavírus elleni harc frontvonalában eddig is előkelő helyet foglaltak el a társasági távolságtartás érdekében különféle, ragasztószalagra épülő házibarkács megoldások.

    A mindenféle ragasztószalagokkal remekül lehet kijelölni, hogy mely területek kockázatosak és mely területek biztonságosak a járvány terjedése szempontjából. Kézenfekvő volt az a megoldás, amit magyar boltokban is láthattunk eleinte a járvány elleni védekezés még erősen vadnyugati, zabolázatlan időszakából.

    Aztán ahogy az élet egyéb területén, úgy itt is elkezdtek előkerülni a profibb megoldások, mint például a Budapesten is igényelhető A4-es matricák, amik a ragasztószalagoknál több információt hordoznak magukban.

    Kapcsolódó

    Távolságtartó matricákat oszt boltoknak a főváros

    Az ingyenesen igényelhető, padlóra ragasztható matricák jelzik a sorban álló vásárlóknak a biztonságos távolságot.

    Öröm viszont azt látni, hogy még így április közepéhez közeledve is vannak olyan részei a világnak, ahol rendületlenül hisznek a gondosan elhelyezett ragasztószalagok távolságtartó erejében.

    Ez a lenti kép április 7-én készült Bangkokban arról, hogy a Suvarnabhumi nemzetközi repülőteret a várossal összekötő vonaton milyen módon jelölik ki azt, hogy hova biztonságos ülni, hogy a lehető legkevesebb legyen a kontaktus.

    Érdemes megfigyelni, hogy míg nálunk a ragasztószalag általában azt jelöli, hogy mi az, ami tilos, vagy kerülendő, addig Hongkongban pont a fordítottja igaz, a kép alapján pont hogy a ragasztószalagos részekre kell ülni és állni.

    Ez a kép pedig a reptéren készült, ahol hagyományosabb módszereket alkalmaznak arra, hogy kijelöljék a biztonságos távolságokat, bár a kép hátterében az is látható, hogy a széksorok kellően kreatív értelmezése esetén egy ember is remekül meg tudja oldani, hogy garantáltan távol tartsa magát a többiektől.

  • 06

    Felkerült a japán tévé honlapjára egy négyrészes dokumentumfilm Mijazaki Hajaóról, aki olyan filmeket írt és rendezett, mint a Chihiro Szellemországban, A vadon hercegnője, vagy a Totoro, a szomszéd. A10 Years with Hayao Miyazakicímű sorozatot itt lehet megnézni , először 2019-ben adták le a japán tévében, és egyébként, ahogy a címe is mondja, egy 10 éves korszakot ölel fel, amikor Mijazaki a Ponyón és a Szél támad című filmeken dolgozott.

    (Indiewire)

  • London egyik külső városrészében, Romfordban szarvasok jelentek meg a parkokban, miután a környéken élő emberek visszahúzódtak a házaikba.

    Az egyik környéken élő nő úgy nyilatkozott a Reutersnek, hogy a lánya meg volt róla győződve, hogy a Mikulás rénszarvasait látja a parkban, hiszen biztosan a Mikulásnak is házi karanténba kellett vonulnia.

    Arra kicsi az esély, hogy a Mikulás állatairól lenne szó, az viszont biztos, hogy az emberek visszahúzódásával egyre több helyen szerzik vissza maguknak az állatok a területeket.

    A Lukács fürdőben például egy egész kacsacsalád vette birtokba az üres medencét.

  • Bhasha Mukherjee azután szüneteltette orvosi karrierjét, miután 2019-ben megnyerte a Miss World angliai előválogatóját, és ő képviselhette hazáját a nemzetközi szépségversenyen. 

    A Miss Anglia cím elnyerése után ugyanis Afrikától kezdve Ázsiáig számos országból kapott felkéréseket, és különböző jótékonysági ügyek nagykövete lett. 

    De ahogy Nagy-Britanniában is egyre súlyosabb lett a koronavírus-helyzet, úgy döntött, hazatér és munkára jelentkezett a korábbi kórházában.

    A CNN-nek arról beszélt, hogy nem érezte volna helyesnek, hogy külföldön végez humanitárius munkát, miközben az otthon marad kollégái keményen küzdenek, és egyre több életet követel a koronavírus.

  • Az austini The Enclave at Round Rock Senior Living nevű idősek otthonában lakóknak különleges vendégük volt a napokban, igaz csak videocseten keresztül.

    Matthew McConaughey jelentkezett be vasárnap, hogy bingózzon egyet a lakókkal, akik persze nagyon élvezték a különleges játékot.

    (CNN)

  • Az állatkerti csimpánzokat is megviseli a karantén. A depresszió jeleit március 25-én vették észre Tikhon és Anfisa nevű ikreken a szibériai Rojev Rucsej állatkertben. Hiányoznak nekik a látogatók, ezért a gondozók annak érdekében, hogy valamilyen impulzus érje őket mesét vetítenek nekik. 

    Tikhon, a hím csimpánz
    Tikhon, a hím csimpánz
    Fotó: Oleg Chipura / Krasnoyarsk Royev Ruchey Nature Park

    Két kedvenc meséjük is van, az egyik egy orosz rajzfilm, ami egy kimerült anyamajomról szól, a másik favorit Az oroszlánkirály című film.

    Thikon, tipikus férfiként egy kanapén fekve nézi a TV-t miközben zöldségeket ropogtat. Anfisa, mint általában a nők többféle dologra is tud koncentrálni, így időnként építőjátékkal is játszik, és ha nagyon unatkozik rúzsozza magát. Ezt az egyik állatkerti alkalmazott mutatta meg neki hogyan kell, és azóta ismétli ezt egy üres rúzzsal. 

    Az állatkert látképe
    Az állatkert látképe
    Fotó: Oleg Chipura / Krasnoyarsk Royev Ruchey Nature Park

    Rojev Rucsej állatkert csapata közel 5000 állatot gondoz, állításuk szerint elég élelmük van ahhoz, hogy több hétig kitartson. 

    Ön mit tesz, hogy feldobja a napját?

    via Siberian Times

  • Már több mint hétezren osztottak meg egy tökéletesen abszurd fotót a Facebookon. A kép látszólag a magyar kormányra adaptálja azt a viccet, amikor a nagyon idős látogató az esti sötétben botorkál oda a temetőben a temetőőrhöz, hogy megkérdezze, merre van a százhatos parcella, mire az őr azt feleli: "Na, ezt bírom, elmászkálnak, aztán meg nem találnak vissza!"

    Ennél csak még morbidabban lehetne értelmezni Uhlár Mihály fotóját, még akkor is, ha a fotós kommentjéből kiderül, a látszat ellenére nem a holtakat figyelmezteti a tábla arra, hogy legyenek szívesek ottmaradni, ahol vannak, hanem valójában egy sírköves udvarán lévő óriásplakátot sikerült kiszemelni a tájékoztató legjobb helyéül.

  • Ausztráliában is, ahogy most már gyakorlatilag az egész világon az emberek távolságtartással próbálják távol tartani a koronavírust maguktól és a szeretteiktől, az otthonra bezártság pedig szépen bomlasztja ott is az emberek elméjét.

    Ennek az elmegyengülésnek köszönhetjük viszont a karanténintézkedések eddigi talán legszórakoztatóbb mellékhatását, mégpedig azt, hogy egyre többen gondolják úgy Ausztráliában, hogy ha már a nap egyik fő programja az, hogy kiviszik a szemetet, akkor ahhoz szépen fel is öltöznek, de legalábbis jelmezt húznak hozzá.

    A Bin Isolation Outing nevű csoportnak alig egy hét alatt már közel 350 ezer tagja lett, akik rendszeresen posztolják a furábbnál furább öltözékeket, amit azért húznak, hogy kivigyék a szemetet, esetleg elcibálják a kukát a járdaszegélyig.

    Nemrég magyar vonatkozású poszt is született.

    When the Hungarian blood boiling - Beerwah QLD Australia😂

    Posted by Erika Kiss on Monday, April 6, 2020

    De hát ennél a bácsinál kevés jobb dolgot látott mostanában az internet.

    De olyanok is akadnak, akik rendesen nagyestélyit vesznek ahhoz, hogy kiszaladjanak a szemeteshez. Érdemes végigböngészni a csoport képeti, egészen csodálatosak vannak köztük.

  • Egy pár napja kering a magyar interneten egy kép arról, hogy Győrfi Pál csináljon már az otthonmaradásra felszólító videóihoz hasonló videót de abban a témakörben, hogy a gyerekek írják meg a leckéiket, fogadjanak szót a szüleiknek, pakoljanak el otthon maguk után, és hasonlók.

    Győrfi Pál hallgatott az idők szavára, de legalábbis eljutott hozzá a kép, ugyanis vasárnap megszületett ez a csoda.

    Ha valaki lemaradt volna a korábbiakról, Győrfi Pál, a Mentőszolgálat szóvivője azért kezdett el mémesedni, mert az otthonmaradásra felszólító videója csak úgy árad a tévéből és a magyar Youtube-ból a videók előtti reklámok formájában.

  • A Windup Merchantz nevű ír komédia/zenei társulat még két éve készítette a lenti videót, és ők maguk emlékeztettek egy posztban pár napja, hogy tulajdonképpen mennyire passzol az akkori videójuk a mostani helyzethez.

    A videó eredetileg arról szól, hogy Írországban két évvel ezelőtt feloldottak egy kilencven éves tiltást, aminek az értelmében a kocsmák nem tarthattak nyitva nagypénteken. A videó pedig a furcsa pillanatnak állít emléket, amikor a kocsmázni vágyó úri közönség először teheti be a lábát kocsmába nagypénteken, és ez legalább olyan furcsa élmény a kocsmárosnak, mint a részegeseknek is.

    Hasonló várható a karanténintézkedések feloldása után is, amikor a lakásaikból kimerészkednek az emberek a kocsmákba, és úgy dédelgetnek majd egy-egy korsó sört, mintha végre újra hozzájuthattak volna a legdrágább kincsükhöz.

  • Március 27., péntektől kezdve a koronavírus-járvány ellen küzdő egészségügyi dolgozók tiszteletére fehér díszkivilágítást kapott a Lánchíd Karácsony Gergely főpolgármester kérésére.

    Az orvosok, ápolók köpenyének színét április elején a Puskás Ferenc Stadion is magára öltötte, ezzel a gesztussal is köszönetet mondva az egészségügyi dolgozóknak.

  • A koronavírus miatt ugyanis megrendelőik sincsenek, így jobb híján az egyik moszkvai taxitársaság telerakta taxijaival a parkolóját.

    Moszkvában ugyanis sem ők, sem mások sem nagyon tudnak dolgozni, Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön bejelentette, hogy április végéig meghosszabbítják az országban eredetileg csak egy hétre bevezetett kényszerszabadságot. Moszkvában előző hétfőtől határozatlan időre kijárási korlátozások is életbe léptek.

  • A járvány meglehetősen nehéz helyzetbe sodora a zenészeket, hiszen nincsenek fellépések, nem túl biztonságos próbálni, és nem mindenki dalszerzőzseni, hogy a négy fal között írja meg egyedül a következő mesterművét. Utóbbi helyzeten segíthet az Endlesss nevű applikáció.

    Endlesss-app-press-shot.png

    Az app lényege, hogy egy zeneszerkesztő felületen keresztül kapcsolódhatunk a másikhoz, majd ott live chatben tudunk arról kommunikálni, hogy éppen milyen zenét csinálunk a másikkal. A beépített dobgépek és samplerek mellett egyébként saját felszerelést is rá lehet kötni az alkalmazásra. Ugyan a videó alapján inkább laza jammelgetésekre jó az app, mint komplex zenék megírására, de ilyenkor ennek is lehet örülni.

    Az Endlesss ingyenesen letölthető, de havi 4,5 dollárért egy rakás plusz hanghoz és hangeffekthez hozzá lehet férni. (Mixmag)

  • Indonéziát elérte a járvány, de ezzel együtt a járvány miatti készlethiány is. Hiány van az egészségügyi védőfelszerelésekből, ami miatt a kormányzat ideiglenesen könnyített is az ilyen típusú eszközök behozatalán. És ami miatt bizony kreatívnak kell lennie az átlagembernek vagy átlagborbélynak is, ha dolgozni akar. 

    Bogor városában például egy borbély szemeteszsákból ragasztott össze magának védőruházatot. A hajvágási munkálatokat ebben, illetve egy szájmaszkban és talán ha jól látjuk, egy síelő szemüvegben látta el. Természetesen ez a módszer fel sem ér a normális, erre gyártott egészségügyi védőfelszerelésekkel, így a szemeteszsákos pótlást senkinek nem ajánljuk.