Különös járgánnyal kalandozik a világban egy szokatlan duó
Ennél különösebb párost aligha találnánk: a németországi Heidelbergből származó Heike Pirngruber és hű társa, Butch ugyanis már nem egy országon kelt át együtt, gyalogszerrel, kenuval, motorral és egy háromkerekű járművel, a Tuk-Tukkal is.
Bár a nő elmondása szerint korábban soha nem szerette különösebben a kutyákat, most mégis egy tündéri négylábúval járja körbe a világot, akit elhanyagoltan és magára hagyva talált meg kölökkutyaként. Az 53 éves Heike az ausztrál pásztor-kölyökkutyából, Butchból
a világ egyik legrutinosabban utazó kedvencét faragta, hiszen több tucat országot látogattak meg az évek során.
Heike 2021-ben fogadta örökbe, amikor még csak egy hónapos volt, miközben a mexikói Baja California-ban bérelt egy tengerparti kunyhót, annak ellenére, hogy nem kedveli a kutyákat, miután évekig üldözték, miközben a világ körül kerékpározott.
Mostanság olyan járműveket választ, amivel a kutyája is vele tarthat a kalandjai során, és még a vadkempingezés sincs ellenére, ha nehezebben találna olyan szállást, ahová a kedvencét is viheti. És hogy boldogok-e így ketten? Az útjuk során készült fotók magukért beszélnek:
