A 83 éves Hoszni Mubarak a klinikai halál állapotában fekszik a Maadi kairói katonai kórházban. A politikus pragmatikus hozzállással és diktatórikus eszközökkel stabilizálta saját hatalmát és Egyiptomot az elmúlt 30 évben.

A Tahrír téri tüntetések hatására 2011 február elsején távozott a hatalomból. (Fotó:
Peter Macdiarmid)

Az ötvenes évek elején készült kép Hoszni Mubarakról a légierő fiatal tisztjeként. (Fotó:
Afp Photo)

Egyiptom alelnökeként 1976-ban Szaddám Husszeinnel.

1975-től Anvar Szadat államfő mellett Egyiptom elnökhelyettese volt. (Fotó:
Afp Photo)

Az Anvar Szadat elleni merénylet 1981. október 6-án. Egy katonai parádén iszlám szélsőségesek végeztek a tribünön álló egyiptomi elnökkel. A merényletben Hoszni Mubarak is megsérült. (Fotó:
Makaram Gad Alkareem)

Mubarak Anvar Szadat gyászoló családja mellett áll az elnök temetésén 1981-ben. Nem, sokkal később őt választották Egyiptom 4. elnökévé.

1982-ben a kairói elnöki rezidencián készült kép Hoszni Mubarakról. (Fotó:
David Hume Kennerly)

Moammer Kadhafi líbiai vezető mutatja 1991-ben a Szaharába épülő csatornarendszert, a Nagy Mesterséges Folyót Hoszni Mubaraknak. (Fotó:
Barry Iverson)

Hoszni Mubarak saját maga vezetett, amikor 1993-ban a népszerű Vörös tenger melletti üdülőhelyre látogatott, ahol iszlám terroristák négy turistát öltek meg. (Fotó:
Barry Iverson)

(Balról) Jichak Rabin izraeli miniszterelnök, Hoszni Mubarak, Husszein jordániai király és Bill Clinton amerikai elnök a nyakkendőjét igazítja a Fehér Házban a palesztin autonómia ciszjordániai kiterjesztéséről kötött megállapodás aláírása előtt 1995 szeptember 28-án. Háttal balra Jasszer Arafat áll. (Fotó:
The White House)

1997. január 9-én Hoszni Mubarak nagyratörő és vitatott tervet indított útjára, amelynek célja az volt, hogy a Nílus elvezetett vizével termékennyé tegyék a Nyugati Sivatagot. Az államfő szimbolikusan felrobbantotta az Asszuáni-gát partjának azt a pontját, ahol kialakítják a világ legnagyobb szivattyúállomását.

Jacques Chirac francia köztársasági elnök, Bill Clinton amerikai elnök és Mubarak Husszein jordán király temetésén 1999. február 8-án (Fotó:
Scott Peterson)

Mubarak megcsókolja az ajándékba kapott Koránt az egyiptomi könyvvásár szaudi standjánál. Az elnök azt mondta: ő nem Superman, hogy meg tudná akadályozni az USA Irak elleni támadását. (Fotó:
Amr Nabil)

Arafat megcsókolja Mubarakot 2000. augusztus 9-én Kairóban tartott találkozójukon. (Fotó:
Mohamed El-Dakhakhny)

Donald Rumsfeld amerikai védelmi miniszter az óráját nézi a szeptember 11-i terrortámadások után tartott találkozójukon Kairóban 2001. október 4-én. Rumsfeld Egyiptom mellett Szaud-Arábiát, Ománt, Üzbegisztánt kereste fel, hogy támogassák a terrorizmus elleni harcban. (Fotó:
Norbert Schiller)

Basar el-Asszad Szíria elnöke és Mubarak együtt nézi meg a piramisokat 2002. március 20-án. A két vezető a közel-keleti és iraki békefolyamatról és a bejrúti arab csúcsról tanácskozott.

Jacques Chirac francia elnök fogadja Hoszni Mubarakot a párizsi Elysee palotában 2002. július 25-én. (Fotó:
Etienne De Malglaive)

Mubarak és Barack Obama a Fehér Házban 2009. augusztus 18-án. (Fotó:
Jim Watson)

Péntek déli ima a Tahrír téren, 2011. február 11-én. A téren tartott tüntetések és véres összecsapások vezettek Mubarak lemondásához majd későbbi letartóztatásához (Fotó:
Pedro Ugarte)

2012. június 2-án a bíróság életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte Hoszni Mubarakot, akit felelőssé tettek a tüntetések 18 napja alatt megölt 846 ember haláláért. A súlyosan beteg Mubarakot hordágyon vitték be a tárgyalóterembe.
- Budapest, cím nincs megadva
- Alapterület 190 m2 Szobák 4+1 db Vételár 75 M Ft
- Üröm, cím nincs megadva
- Alapterület 276 m2 Szobák 5 db Vételár 269 M Ft
Rovataink a Facebookon