Zigmund Palffy kivégezte a Colombust

2000.12.15. 14:55
Texasi sikert hozott a Dallas torontói vendégszereplése, a Mackók legyőzték a Párducokat és a Királyoknak nem okozott gondot az újonc legyűrése. Röviden így összegezhető az NHL hatodik játéknapja.
Ed Belfour óvja a hálót
A legnagyobb izgalmakat a tavalyi nagydöntős Dallas és a kanadai csapatok legjobbika, a Toronto összecsapása ígérte. Nos, nem is kellett csalódnunk. A majd' 19 ezer néző előtt lejátszott derbin a Juharlevelesek Svoboda révén az első negyedóra végén vezetést szereztek, s előnyüket a záróharmad második feléig mg is tudták őrizni, ugyanis Curtis Joseph eszén egyszerűen nem lehetett túljárni. Ekkor azonban Brett Hull bevette a Maple Leafs ketrecét, sőt két perc elteltével Morrow találatával már a Csillagok vezettek. A gólszerzők készítették elő a texasiak harmadik találatát, melyet Joe Nieuwendyk jegyzett.

Jóval több gólt, de kevesebb izgalmakat jegyezhettünk fel az újonc Colombus és a megerősödött Los Angeles összecsapásán. A Királyok nevükhöz méltó teljesítménnyel rukkoltak elő, különösen Zigmund Palffy parádézott: a szlovák játékos négy pontot (egy gól, három assziszt) hozott össze a kékek ellen. Rajta kívül az elnyűhetetlen Luc Robitaille emelkedett ki a remekül játszó vendégek közül két góljával.

Mérsékelt érdeklődés kísérte a Boston - Florida mérkőzést. Ennek ellenére a Mackók különösebb erőlködés nélkül seperték be a két pontot szebb jövőben reménykedő vetélytársukkal szemben. A találkozó hősének Andrew Raycroft, a hazaiak portása tekinthető, hiszen szinte a lehetetlent is kivédte, megőrjítve ezzel a Párducok csatárait.

Nem lépett ugyan jégre a Buffalo, de mégis rivaldafénybe kerültek. Dominik Hasek, a Szablyák világklasszis cseh kapusa múlt pénteki térdsérülése után (a chicagói Tony Amonte esett a lábára) egy héttel ismét védeni szeretne. ,,Dominik ment pár kört korcsolyával, és - bár még nem teljesen egészséges - azt mondta, jól érzi magát, és pénteken játékra jelentkezik" - jelentette Lindy Ruff, a Sabres vezetőedzője, aki reméli nem kísért a tavalyi idény, amikor a Dominatornak negyven mérkőzést kellett kihagynia ágyéksérülés miatt.

Jegyzőkönyv
A 6. játéknap eredményei
Boston Bruins - Florida Panthers 4-2 (2-1, 2-1, 0-0)

14 415 néző
Gól: Knuble (emberhátrány, Rolston) 1:47, Eloranta (Knuble, Pahlsson) 8:54, Allison (emberelőny, Rolston, van Impe) 20:42, Axelsson (Thornton) 32:18 ill. R. Niedermayer (ee., P. Bure) 4:11, Whitney (Simpson, Larionov) 37:46
Lövések: 22 (7+9+6) ill. 31 (6+13+12)
Emberelőnyök: 6/1 ill. 7/1
Kapusok: Raycroft 31/29 (93.5%) ill. Luongo 22/18 (86%)

Toronto Maple Leafs - Dallas Stars 1-3 (1-0, 0-0, 0-3)
18 818 néző
Gól: Svoboda (ee., Kaberle, Höglund) 14:22 ill. B. Hull (Morrow, Hatcher) 47:22, Morrow (ee., Sydor, B. Hull) 49:13, Nieuwendyk (B. Hull, Morrow) 53:58
Lövések: 31 (9+12+10) ill. 23 (8+8+7)
Emberelőnyök: 2/1 ill. 3/1
Kapusok: Joseph 23/20 (86.9%) ill. Belfour 31/30 (96.7%)

Colombus Blue Jackets - Los Angeles Kings 1-7 (0-2, 0-1, 1-4)
18 136 néző
Gól: T. Wright (ee., Nummelin, Timander) 42:19 ill. Robitaille (Palffy) 5:19, Schneider (ee., Smolinski, Palffy) 13:48, Buchberger (Visnovsky, Murray) 23:16, Palffy (ee., Blake) 44:00, Robitaille (Palffy) 48:35, Blake (Reinprecht, Visnovsky) 57:26, Reinprecht (Johnson, Berg) 58:32
Lövések: 28 (6+11+11) ill. 39 (13+13+13)
Emberelőnyök: 6/1 i.. 7/2
Kapusok: Denis 39/32 (82%) ill. Storr 28/27 (96.4%)