Pandora, Gabriella
-3 °C

Elpáholták a Barcát Isztambulban

2000.12.15. 14:54
A BL keddi összecsapásain a legnagyobb meglepetést a Barcelona szolgáltatta, a katalánok ugyanis sima, háromgólos vereséget szenvedtek Isztambulban a Besiktas ellen. A H-csoport másik összecsapásán is nem várt eredmény született: a Milant 1:0-ra legyőzte a Leeds az Elland Roadon. Tovább menetel a Bayern, újfent 3:1-re verte aktuális ellenfelét, a Rosenborgot. A Manchester nem tudott győzni Kijevben, gólnélküli döntetlenre végzett a Dinamo ellen.
A gólzáporos első forduló után egyelőre a meglepetések jellemzik a Bajnokok Ligája második játéknapját. Nagyarányú, 3:0-s vereségbe szaladt bele a Barcelona Isztambulban, az eddig gyengélkedő Leeds az Elland Roadon legyőzte a Milant, és nem bírt a Dinamóval a United.

A Deportivo első BL-győzelme

De La Pena keresi a labdát
Jól mutatkozott be hazai pályán a BL-ben a Deportivo La Coruna. A spanyol bajnok a Riazor-stadionban rendezett első hazai Liga-összecsapásán azt a Hamburgot győzte le, amely az első fordulóban emlékezetes mérkőzésén 4:4-es döntetlent ért el a Juventus ellen. A Depor szerezte meg a vezetést az első félidő utolsó előtti percében Pandiani révén. A második játékrész elején jött a hamburgiak válasza, a bosnyák Barbarez talált a hazaiak kapujába és az utolsó percekig úgy tűnt, hogy ponttal távoznak a németek La Corunából. A 94. percben érkezett azonban Scaloni, és az argentin védő góljával megszerezték a hazaiak a számukra nagyon fontos győzelmet.

Ugyancsak az esélyesebb, otthonában játszó csapat nyerte a Juventus és a Panathinaikosz torinói találkozóját. Az olasz és a görög csapat összecsapásának forgatókönyve nagyban hasonlított a csoport másik meccsének történéseihez: itt is a hazaiak szerezték meg a vezetést, Tacchinardi révén, igaz, a Panathinaikosz még játékrész hosszabbításában Goumas találatával egyenlítettek. A 2:1-es Juventus-sikert jelentő gólt a hajrában szerzett gólok mestere, Terezeguet lőtte a görögök hálójába.

Az E-csoport élén tehát a Juventus és a Deportivo áll 4-4 ponttal, őket ez egypontosok, vagyis a Hamburger SV és a Panathinaikosz követik. Jövő héten következik a nagy rangadó, amikor a spanyol bajnok látogat Torinóba.

Tovább menetel a Bayern

Az F-csoportban folytatta imponáló szereplését a Bayern München. A bajorok újabb áldozata, a BL-be a Dunaferr legyőzésével jutó Rosenborg volt. Meglepetésre Sörensen első félidőben szerzett góljával egészen a 73. percig a norvégok vezettek, amikor Jancker fújt ébresztőt a Bayernnek, és kezdett nagy hajrába a német bajnok. Hét perccel ezután Elber révén már a bajorok vezettek, a 3:1-es végeredményt pedig három minutummal később Linke állította be.

A négyes másik találkozóján a Helsingborg ellen kiköszörülte a trondheimi csorbát a Paris Saint-Germain. A félidőben még eldöntetlenre állt a svédek és a párizsiak meccse Anelka góljára ugyanis a játékrész utolsó percében érkezett a Helsingborg válasza. A második félidőben azonban hazai három gólnak is örülhetett a Parc des Princes közönsége, Robert, Christian majd a 90. percben El.Karkouri volt eredményes, beállítva ezzel a 4:1-es végeredményt.

Továbbra is százszázalékos tehát a Bayern, és még nem szerzett pontot a BL-ben a Helsingborg. A párizsiak és a Rosenborg 3-3 ponttal állnak. Ebben a csoportban is rangadót ígér a következő játéknap: a PSG fogadja a csoportot vezető Münchent.

Döntetlen Kijevben

Meglepetés döntetlent harcolt ki hazai pályán a Dinamo Kijev a G-csoport favoritjának számító Manchester United ellen. Az ukrán bajnokcsapatban hét perccel a mérkőzés vége előtt pályára lépett a magyar védő, Bodnár László is. A Dinamo a második félidőben nagyon megszorította a Unitedet, az angolok a végén örülhettek, hogy ponttal távoztak Kijevből.

A németalföldi csapatok rangadóján minimális győzelmet aratott az Anderlecht a PSV Eindhoven ellen. A brüsszeliek Didier Dheedene tíz perccel a befejezés előtt lőtt szabadrúgásgóljával szerezték meg a három pontot.

A csoportot négy pontjával a Manchester vezeti, az angolokat 3-3 ponttal az Anderlecht és a PSV vezeti. A négyes utolsó helyén a Kijev áll egy pontjával. Egy hét múlva a Manchester ismét idegenbe, a PSV-hez látoogat.

Betliztek a sztárgárdák a H-csoportban

Alaposan felborult a papírforma a H-csoportban, és a meglepő eredmények után mind a négy csapat hárompontos. Az isztambuli Inonu-stadionban a Barcelona első törökországi győzelmére, míg a Besiktas első olasz csapat elleni sikerére készült. Nem túlzás az összecsapás szenzációs eredményt, a hazaiak 3:0-s győzelmét hozta. A Besiktas már az első félidő hajrájában megszerezte a vezetést és az utolsó negyedórában biztosította be győzelmét. A törököknél Dursun kétszer is eredményes volt, a harmadik találatot a színes bőrű, francia, Nouma szerezte.

Nem vért eredmény született a csoport másik összecsapásán: az utóbbi hetekben gyengélkedő Leeds United 1:0-ra legyőzte a Milant. Az angolok az utolsó előtti percben a brazil Dida óriási hibájából született góllal szerezték meg a győzelmet: a kapuvédő Lee Bowyer ártalmatlannak tűnő lövését ejtette maga mögé a hálóba.

Szuperrangadó következik a H-csoport harmadik játéknapján, amikor Barcelonába látogat a Milan. A keddi meglepetéscsapatok Isztambulban lépnek pályára jövő szerdán.