Nyugati kényelem, keleti izgalom

2000.12.15. 14:53
A várt nagy csatát hozta a két legpihentebb csapat - a New York és a Miami - párharca keleten, nyugaton viszont mindkét otthon játszó gárda sima győzelmet aratott.

Chris Childs és Tim Hardaway
Presztízs-mérkőzés
Az utóbbi években talán az egész liga legnagyobb presztízs-mérkőzése a Miami-New York összecsapás. A csapatok most a keleti konferencia elődöntőjében találkoznak ismét, méghozzá úgy, hogy mindketten 3-0-val jutottak túl az első fordulón. Az első meccs igazán kiérdemelheti a szoros jelzőt. Az eredmény ugyanis tizenegyszer volt döntetlen, míg a vezető csapat kiléte tizennégyszer változott a negyedek során. Öt és fél perccel a vége előtt - 83-83-as állásnál - azonban megállt a Knicks tudománya, hiszen több pontot nem szereztek. Nem úgy Alonzo Mourning, aki az utolsó percben dobott két kosarával eldöntötte a találkozót. ,,Zo" a harmadik negyedben összefejelt Charlie Warddal, de mit sem zavartatva magát visszatért - Wardhoz hasonlóan - és ő szerezte csapata utolsó nyolc pontját.

Ennél sokkal könnyebben ment a Portlandnek az Utah ellen. A Jazz egy nap pihenőt kapott a Seattle elleni ötödik meccs után, és ez meglátszódott a játékukon is. Első tíz kísérletükből kilencet elhibáztak, és az egész mérkőzésen nagyon rossz százalékkal dobtak. A mormonok most sem tudták megszakítani rossz sorozatukat a Rose Gardenben, ahol elvesztették utolsó 12 playoff-meccsüket. A Portland viszont a győztes első meccsek után minden alkalommal - szám szerint hétszer - továbbjutott. Rossz előjel ez Jerry Sloan csapatának...

A Lakers ellenben kezd belejönni. A Sacramento elleni botladozás után elsöprő játékkal győzték le a Phoenixet. Shaq O'Neal bár az első negyedben utolsó hat kísérletét elhibázta, így is 37 pontig jutott. Többen - Longley, Robinson, Blount, Miller, Rogers - próbálkoztak meg az őrzésével, eredmény nélkül. Kobe Bryant viszont három ponton és ,,mindössze" hét gólpasszon tartotta a San Antonio elleni utolsó összecsapáson visszatérő Jason Kiddet. A Los Angeles utoljára január 22-én, a Portland ellen kapott ki hazai pályán. Azóta 21 alkalommal hagyták el győztesen a Staples Centert. Ez a szám pedig általában szerencsét hoz...

Jegyzőkönyv

Keleti főcsoport
Miami Heats - New York Knicks 87-83
Legjobb dobók: Mourning 26, Mashburn 21 ill. Houston 21, Ewing 17, Sprewell, Camby 11-11
Legtöbb lepattanók: Brown 16, Mourning, Majerle 6-6 ill. Camby 13, Ewing 9, Johnson 6
Legtöbb gólpassz: T. Hardaway 7 ill. Childs 6, Ward 5
Dobószázalék: 33/71 (46, 5%) ill. 33/78 (42, 3%)
Lepattanók: 41 ill. 40
Összesítésben: 1-0

Nyugati főcsoport
Portland TrailBlazers - Utah Jazz 94-75
Legjobb dobók: Pippen 20, Stoudamire 14, Sabonis 13, Wallace, Smith, Anthony 12-12 ill. Malone 22, Vaughn 11, Stockton 10
Legtöbb lepattanók: Sabonis 14, Grant 10, Pippen, Wallace 5-5 ill. Malone, Polynice 8-8, Vaughn, Padgett 5-5
Legtöbb gólpassz: Sabonis 4 ill. Stockton 6
Dobószázalék: 28/73 (38, 4%) ill. 28/76 (36, 8%)
Lepattanók: 41 ill. 42

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 105-77
Legjobb dobók: O'Neal 37, Bryant 25 ill. A. Hardaway 25, Robinson 13, Marion 12
Legtöbb lepattanók: O'Neal 14, Bryant, Green 6-6, Rice, Harper, Horry 5-5 ill. Kidd, Blount 7-7, Marion, Rogers 6-6, Robinson 5
Legtöbb gólpassz: Shaw 4 ill. Kidd 7
Dobószázalék: 40/92 (43, 5%) ill. 28/77 (36, 4%)
Lepattanók: 52 ill. 42