Vendégségben is jól megy

2000.12.15. 14:53
A New York és a Miami által megszokott harcos mérkőzést hozta a harmadik találkozójuk is, ahol az idegenben játszó Heats hosszabbítás után tudott nyerni. A Phoenix továbbra is keményen küzd a Los Angeles ellen - győzni azonban megint nem tudtak.

Anthony Carter
A mindent eldöntő dobás
A nagy csata és a kevés pont jellemzi a New York-Miami meccseket. Most is ennek lehetett szemtanúja a Madison Square Garden 20000 nézője, hiszen a rendes játékidő vége 68-68 volt. Ezt az eredményt Pat Ewing állította be 2, 6 másodperccel a dudaszó előtt.

Akkor még megmentette csapatát a vereségtől, de a hosszabbítás utolsó percében (13, 7 mp. volt hátra) büntetőt hibázott, ez pedig, mint utóbb kiderült, végzetes volt. Ekkor ugyanis eggyel mentek a hazaiak, de az újonc Anthony Carter szerteoszlatta a Knicks győzelmi reményeit.

Történt ugyanis, hogy a fiatal irányító elvállalta a mindent eldöntő dobást, az bement és úgy nézett ki, idegenben nyernek a floridaiak. A bíró azonban nem adta meg a találatot, mondván Carter a palánk mögül dobta a kosarat, ráadásul Alonzo Mourning is beleért az idő lejárta után. Segítője azonban felülbírálta, így nyert a Miami és visszaszerezte a hazai pálya adta előnyt.

A Lakersnek, ha kicsivel is, de simábban ment. Ugyan sokáig csak egy-két pontos különbség volt a csapatok között, a Los Angeles azonban 11-4-re nyerte az utolsó két és fél percet. Ebben az időszakban kilenc büntetőt értékesítettek, és a ,,sok kicsi sokra megy" elvet vallva egypontosokkal biztosították be a győzelmet.

Most már idegenben is tud győzni a Lakers (nem úgy, mint a Sacramento ellen) és nagyon közel került a konferencia döntőjéhez. 3-0-ról ugyanis még egy csapat sem állt fel, nem túl nagy a valószínűsége, hogy a Suns hajtja végre ezt a bravúrt pont a Los Angeles ellen.

Jegyzőkönyv

Keleti főcsoport
New York Knicks - Miami Heats 76-77
(hosszabbítás után)
Legjobb dobók: Houston 24, Sprewell 23 ill. Mourning 23, Mashburn 16, Brown 14, Carter 10
Legtöbb lepattanók: Ewing 9, Houston 5 ill. Brown 12, Mourning 9, Carter 7, Majerle 6, Mashburn 5
Legtöbb gólpassz: Ward 4 ill. Carter 8, Majerle 7
Dobószázalék: 26/64 (40, 6%) ill. 31/85 (36, 5%)
Lepattanók: 34 ill. 45
Összesítésben: 1-2

Nyugati főcsoport
Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 99-105

Legjobb dobók: Hardaway 31, Robinson 23, Rogers 15, Longley 12 ill. O'Neal 37, Bryant 25, Horry 15, Rice 10
Legtöbb lepattanók: Robinson 9, Marion, Rogers 7-7, Kidd 6 ill. O'Neal 17, Rice 6, Bryant, Horry 5-5
Legtöbb gólpassz: Kidd 12, Hardaway 8 ill. Horry, Shaw 4-4
Dobószázalék: 35/77 (45, 5%) ill. 32/70 (45, 7%)
Lepattanók: 40 ill. 40
Összesítésben: 0-3