Nehéz az élet Miller nélkül

2000.12.15. 14:53
Hatodik meccsre kényszeríti a Philadelphia az Indiana csapatát, miután idegenben is győzniük sikerült a Reggie Miller nélkül felálló hazaiak ellen.
Allen Iverson irányított
A negyedik mérkőzésen a Matt Geigerrel való összetűzés után Miller egy, míg Geiger két mérkőzésről lett eltiltva a pénzbüntetésen kívül (előbbinek egyébként 20000, míg Reggienek potom 5000 dollárt kell befizetnie a ,,közösbe"). Az ötödik találkozót 19-0-val kezdte a 76ers úgy, hogy első nyolc mezőnydobásukból hét utat talált a gyűrűbe. Ezután nem tudott felállni a Pacers, sőt egyre nagyobb hátrányba kerültek.

A különbség volt már 25 pont is, de az első félidő vége ,,csak" 60-37 lett az állás. Ezt az előnyt a második játékrészben is tartotta az Iverson vezérelte Philly, hiszen 13 pontnál közelebb egyszer sem kerültek az Indianapolisiak. Allen Iverson 37, míg Theo Ratliff 26 pontig jutott, a hazaiaknál azonban nem volt kimagasló teljesítmény. A két Larry (Brown a 76ers, míg Bird a Pacers edzője) csatájából ezúttal tehát Brown jött ki győztesen, az előny viszont még mindig az egykori Celtics-sztár fiainál van. A hatodik mérkőzésre azonban újból Philadelphiába utaznak a csapatok. Ott viszont már játszik a rájátszásban 25 pontos átlaggal rendelkező Reggie Miller...

Jegyzőkönyv

Keleti főcsoport
Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 86-107
Legjobb dobók: Smits 15, Rose, Mullin 13-13, Jackson 12, Croshere 11 ill. Iverson 37, Ratliff 26, McKie, Kukoc 13-13, Hill 12
Legtöbb lepattanók: Davis 8, Rose 6, Jackson 5 ill. McKie, Hill 10-10, Ratliff 9, Lynch 6, Iverson 5
Legtöbb gólpassz: Rose, Jackson 6-6 ill. McKie 9
Dobószázalék: 34/84 (40, 5%) ill. 39/78 (50%)
Lepattanók: 34 ill. 45
Összesítésben: 3-2