Kiütötték a Los Angelest!

2000.12.15. 14:53
Nagy meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget a Los Angeles a Portland elleni főcsoport-döntőben. A Blazers 106-77 arányban verte a Lakers csapatát.
Nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki a Los Angeles a Portlandtól
Ez aztán meghökkentő! 106-77. Ennyire kapott ki Phil Jackson gárdája. Nem hogy otthon, de még vendégségben is meglepetés lett volna ez az eredmény. Viszont a Staples Centerben ez maga a szenzáció. A rájátszás eddigi hét hazai mérkőzését megnyerte a Lakers, a nyolcadikat elbukta. A Blazers január 22-én már tudott nyerni a rettegett kaliforniai arénában, azóta viszont a nagyobbik Los Angeles-i csapat 25 meccséből mindössze egyet vesztett el.

Az első félidő után mindössze három ponttal vezettek a vendégek, a harmadik negyed azonban maga volt a csőd - legalábbis ,,O'Neal és vállalata" szempontjából. A Portland 20-0-s sorozatot produkált, és a 12 perc vége 28-8 lett. A nyolc dobott pont a legkevesebb a Lakers történetében. Sőt, ennél rosszabb teljesítményt is csak az Atlanta produkált - 1986-ban a Boston Celtics ellen - amikor mindössze hat pontot szereztek.

A Los Angelesből csak O'Neal és Bryant tudott tíz pontnál többet dobni, míg a Blazersben hárman is húsz pont felett teljesítettek. Rasheed Wallace élete legjobbját nyújtotta, 29 pontot és 12 lepattanót szerzett. A konferencia fináléjában most 1-1 az állás, a következő két mérkőzésre Portlandbe utaznak a csapatok.

Jegyzőkönyv

Nyugati főcsoport
Los Angeles Lakers - Portland TrailBlazers 77-106
Legjobb dobók: O'Neal 23, Bryant 12 ill, Wallace 29, Smith 24, Pippen 21, Wells 12
Legtöbb lepattanók: O'Neal 12, Harper, Green 5-5 ill, Wallace 12, Pippen 11, Wells 6, Sabonis, Grant 5-5
Legtöbb gólpassz: Bryant, O'Neal, Shaw 4-4 ill, Anthony 4
Dobószázalék: 27/69 (39, 1%) ill, 33/74 (44, 6%)
Lepattanók: 34 ill, 49
Összesítésben: 1-1

Statisztikák

Pontátlag
1. Shaquille O'Neal (Los Angeles Lakers) 30.2 (12 mérkőzés; 148 mezőnykosár; 66 büntető; 362 pont).
2. Karl Malone (Utah Jazz) 27.2 (10; 103; 64; 272)
3. Allen Iverson (Philadelphia 76ers) 26.2 (10; 91; 68; 262)
4. Gary Payton (Seattle SuperSonics) 25.8 (5; 50; 20; 129)
5. Reggie Miller (Indiana Pacers) 25.0 (10; 86; 52; 250)