Árpád

Kísért a múlt (?)

2000.12.15. 14:53
Második hazai mérkőzését is besöpörte az Indiana Pacers, így megnyugtató - 2-0-s - előnnyel utazhatnak New Yorkba. A nagy kérdés, hogy a Madison Square Gardenben tud-e játszani Patrick Ewing, aki a legutóbbi találkozón sérülést szenvedett.
Újra megfogta a Pacers a Knicks-et
Az idei bajnokságban hatodszor találkozott a Pacers és a Knicks - és hatodszor nyert a vendéglátó csapat. Ez a tendencia Milleréknek kedvez, lévén a keleti főcsoport döntőjének esetleges hetedik mérkőzése a Conseco Fieldhouse-ban kerül megrendezésre. De ne szaladjunk ennyire előre, hiszen a konferencia fináléjának még csak a második összecsapásán vagyunk túl. Ez a bizonyos második meccs rosszul kezdődött a New Yorknak, a hatodik percben ugyanis lábsérülést szenvedett a ,,golfnadrágosok" élő legendája - Pat Ewing. A center nem is tudott visszatérni, és még kérdéses, hogy játszhat-e a következő derbin. Megjegyzem, Ewing tavaly ugyanígy a főcsoport döntőjének második mérkőzésén sérült meg Indianapolisban - utána a Knicks 4-2-re nyerte a sorozatot.

A találkozó végig szoros volt, de a Pacers jobban bírta a negyedik negyedet, ennek köszönhetik győzelmüket. Az utolsó pontot - 2, 4 másodperccel a végső dudaszó előtt - az idény legtöbbet fejlődő játékosának választott Jalen Rose zsákolta be Dale Davis támadólepattanója után. A New Yorkban ma Larry Johnson lehetett volna a nyerő ember - ő 25 pontig jutott. A győztes csapatban viszont az első meccs Pacers-hőse, Austin Croshere ma a felejthetőnél is gyengébb teljesítményt nyújtott: nyolc mezőnykísérletéből egy sem talált. Érdekes, hogy a Knicks jobban és többet dobott mezőnyből, de az Indiana 28 sikeres büntetője mellett a New York csupán 14 egypontost értékesített. Alighanem erre mondják: sok kicsi sokra megy.

A végére néhány hír a ligából: Tim Duncan térdműtéte - az orvosok szerint - sikeres volt, a San Antonio játékosa valószínűleg 6-8 hét múlva kezdheti el az edzéseket; Az Atlanta Hawks megtalálta Lenny Wilkens edző utódját Lon Krugen személyében; Nem Malik Sealy volt a hibás abban az autóbalesetben, amelyben a Minnesota játékosa életét vesztette. A karambol másik résztvevőjének véralkoholszintje majdnem kétszerese volt az Amerikában megengedettnek.

Jegyezőkönyv

Keleti főcsoport
Indiana Pacers - New York Knicks 88-84
Legjobb dobók: Rose 24, Miller 19, Smits 12, Jackson 11 ill. Johnson 25, Houston 15, Childs 12, Sprewell, Thomas 10-10
Legtöbb lepattanó: Davis 16, Jackson 7, Croshere, Best 5-5 ill. Camby 11, Thomas 8, Johnson, Houston 7-7
Legtöbb gólpassz: Jackson 5 ill. Sprewell 6
Dobószázalék: 28/77 (36, 4%) ill. 34/78 (43, 6%)
Lepattanók: 49 ill. 45
Összesítésben: 2-0

Statisztikák

Pontátlag:
1. Shaquille O'Neal (Los Angeles Lakers) 30.2 (12 mérkőzés; 148 mezőnykosár; 66 büntető; 362 pont).
2. Karl Malone (Utah Jazz) 27.2 (10; 103; 64; 272)
3. Allen Iverson (Philadelphia 76ers) 26.2 (10; 91; 68; 262)
4. Gary Payton (Seattle SuperSonics) 25.8 (5; 50; 20; 129)
5. Jerry Stackhouse (Detroit Pistons) 24.7 (3; 24; 23; 74)