Judit

Mindig, mindenhol...Los Angeles

2000.12.15. 14:53
Második hazai mérkőzését is elveszítette a Portland, így hatalmas hátrányba került az alapszakasz legjobbja, a Los Angeles ellen. A Lakers a következő találkozón - a Staples Centerben - a döntőbe jutásért játszik.
Glen Rice, az előző meccs ,,Jolly Jokere"
Shaq O'Neal mindig kitesz magáért. Hol rengeteg pontot dob, hol kapkodja a lepattanókat, hol mindkettőt egyszerre csinálja. Na de ki hallott már olyanról, hogy az idei év MVP-je minden büntetőjét bedobja? Pedig tegnap ez történt, a center kilencszer állhatott a vonal mögé, és ezekből kilenc pontot szerzett. Nem rossz ez egy 50 százalék körüli ,,büntetőzőtől"... (Ráadásul Shaqnek az utolsó negyedben hatszor kellett koncentrálnia.) De győzelmét nem csak ennek köszönheti a Lakers. Sokkal inkább annak, hogy a két ,,nagyágyú" (O'Neal, Bryant) mellé felnőtt két másik játékos is. Glen Rice 21, az előző meccs ,,Jolly Jokere", Ron Harper pedig 18 pontig jutott.

Pedig nem indult ilyen szépen. A Portland 25-15-re nyerte az első tizenkét percet. Ekkor úgy nézett ki, hogy a Blazers nyerni tud hazai pályán, és kiegyenlíti a párharcot. Aztán a harmadik játékrészben jött a Lakers-henger: a kaliforniaiak 34-19-re hozták ezt a periódust. Innentől már nem volt visszaút, másodszor is otthon kapott ki a Portland. Ahhoz képest, hogy a Los Angeles előtt a rájátszás összes hazai meccsüket nyerték, enyhén szólva rossz az arány. Van visszaút? Ezt a költői kérdést teszik fel egymásnak Oregonban. De igazság szerint a továbbjutásban már maguk a játékosok sem hisznek. A következő összecsapás ugyanis Los Angelesben kerül megrendezésre, de Bryantéknek elég a következő három mérkőzés egyikét megnyerni. A kérdés már csak az: meddig akarják húzni a főcsoport döntőjét?

Jegyzőkönyv

Nyugati főcsoport
Portland TrailBlazers - Los Angeles Lakers 91-103
Legjobb dobók: Wallace 34, Smith 20, Sabonis 14, Pippen 11 ill. O'Neal 25, Rice 21, Bryant, Harper 18-18
Legtöbb lepattanó: Wallace 13, Pippen 10, Sabonis 7 ill. O'Neal 11, Harper, Rice, Horry 7-7
Legtöbb gólpassz: Stoudamire 5 ill. Bryant 7
Dobószázalék: 30/77 (39%) ill. 33/71 (46, 5%)
Lepattanók: 37 ill. 42
Összesítésben: 1-3

Statisztikák

Pontátlag:
1. Shaquille O'Neal (Los Angeles Lakers) 29, 5 (14 mérkőzés; 166 mezőnykosár; 81 büntető; 413 pont),
2. Karl Malone (Utah Jazz) 27, 2 (10; 103; 64; 272)
3. Allen Iverson (Philadelphia 76ers) 26, 2 (10; 91; 68; 262) 4. Gary Payton (Seattle SuperSonics) 25, 8 (5; 50; 20; 129)
5. Jerry Stackhouse (Detroit Pistons) 24, 7 (3; 24; 23; 74)

Dobott pont: 1. Shaquille O'Neal 388
2. Kobe Bryant (Los Angeles Lakers) 312
3. Reggie Miller (Indiana Pacers) 303
4. Jalen Rose (Indiana Pacers) 294
5. Karl Malone 272

Dobószázalék:
1. Scott Williams (Milwaujee Bucks) 63, 9% (23/36)
2. Antonio Davis (Toronto Raptors) 58, 3% (14/24)
3. Shaquille O'Neal 55, 0% (166/302)
4. Rik Smits (Indiana Pacers) 53, 5% (69/129)
5. Michael Curry (Detroit Pistons) 52, 2% (12/23)

Hárompontos dobószázalék:
1. Terry Mills (Detroit Pistons) 66, 7% (6/9)
2. Shammond Williams (Seattle SuperSonics) 63, 6% (7/11)
3. Jon Barry (Sacramento Kings) 58, 3% (7/12)
4. Steve Smith (Portland TrailBlazers) 54% (20/37)
5. Allan Houston (New York Knicks) 50, 0% (15/30)
5. Kobe Bryant 50, 0% (12/24)

Büntetőszázalék:
1. David Wesley (Charlotte Hornets) 100% (9/9)
1. Mikki Moore (Detroit Pistons) 100% (8/8)
3. Mario Ellie (San Antonio Spurs) 94, 4% (17/18)
4. Eddie Jones (Charlotte Hornets) 93, 8% (15/16)
5. Elden Campbell (Charlotte Hornets) 92, 9% (13/14)

Legtöbb lepattanó (átlag):
1. Shaquille O'Neal 14, 6 (14 mérkőzés; 70 támadó-lepattanó; 144 védőlepattanó; 214 összes lepattanó)
2. David Robinson (San Antonio Spurs) 13, 8 (4; 17; 38; 55)
3. Derrick Coleman (Charlotte Hornets) 12, 5 (4; 10; 40; 50)