Az Indiana Ewingot várja

2000.12.15. 14:53
Második hazai mérkőzését is megnyerte a New York, így a keleti főcsoport döntőjének állása jelenleg 2-2. Ezzel az is eldőlt, hogy a finálé kezdési időpontja június hatodika.
Ewing nélkül csak nyerni tud a Knicks. A center a második mérkőzésen sérült meg, és azóta a kétmeccses hátrányát le is dolgozták Sprewellék. Nem csoda, ha Rik Smits és társai nagy szeretettel várják vissza a pályára az öreg Patet... Felállva tombolt a Madison Square Garden közönsége a New York teljesítményének a félidőben. Ekkor 57-40-re vezettek a hazaiak és érett a kiütéses győzelem. Nem csak a pillanatnyi állásból, de a mutatott játékból is erre lehetett következni.

Aztán ,,varázscsapásra" megváltozott minden, hiszen a Pacers egy pontra is feljött, igaz, a vezetést nem tudta átvenni. Az Indiana ma nagy sanszot szalasztott el, hiszen a New York tele volt sérültekkel, mégsem sikerült az idegenbeli győzelem.

A Knicksnél át sem öltözött Ewing, de sérülten játszott Camby és Sprewell (utóbbinak egy csont törött el a talpában...). A hazaiak pontjaik majd' harmadát hárompontosból érték el, tizennégy kísérletből tizet értékesítettek! Lepattanózásban is sokkal jobbnnak bizonyult a NY, ezt a statisztikát 41-32-re nyerték.

A mérkőzést pedig 91-89-re, ami azt jelenti, hogy mindenféleképpen lesz még egy találkozó a Madison Square Gardenben, és most már a nagydöntő első mérkőzésének időpontja is biztossá vált: kelet és nyugat legjobbja június hatodikán találkozik először.

Jegyzőkönyv

Keleti főcsoport
New York Knicks - Indiana Pacers 91-89
Legjobb dobók: Johnson 25, Houston 17, Ward, Thomas 16-16, Sprewell 12 ill. Miller 24, Rose 18, Smits 13, Best 12, Davis 10
Legtöbb lepattanó: Camby 9, Johnson 7, Houston, Ward 6-6, Dudley, Thomas 5-5 ill. Davis 11, Jackson, Best 5-5
Legtöbb gólpassz: Ward 7 ill. Jackson 7, Rose 5
Dobószázalék: 35/71 (49, 3%) ill. 36/79 (45, 6%)
Lepattanó: 41 ill. 32
Összesítésben: 2-2

Statisztikák

Pontátlag:
1. Shaquille O'Neal (Los Angeles Lakers) 29, 5 (14 mérkőzés; 166 mezőnykosár; 81 büntető; 413 pont),
2. Karl Malone (Utah Jazz) 27, 2 (10; 103; 64; 272)
3. Allen Iverson (Philadelphia 76ers) 26, 2 (10; 91; 68; 262)
4. Gary Payton (Seattle SuperSonics) 25, 8 (5; 50; 20; 129)
5. Jerry Stackhouse (Detroit Pistons) 24, 7 (3; 24; 23; 74)

Dobott pont:
1. Shaquille O'Neal 388
2. Reggie Miller (Indiana Pacers) 327
3. Kobe Bryant (Los Angeles Lakers) 312
3. Jalen Rose (Indiana Pacers) 312
5. Karl Malone 272

Dobószázalék: 1. Scott Williams (Milwaujee Bucks) 63, 9% (23/36)
2. Antonio Davis (Toronto Raptors) 58, 3% (14/24)
3. Shaquille O'Neal 55, 0% (166/302)
4. Rik Smits (Indiana Pacers) 54, 0% (75/139)
5. Michael Curry (Detroit Pistons) 52, 2% (12/23)

Hárompontos dobószázalék: 1. Terry Mills (Detroit Pistons) 66, 7% (6/9)
2. Shammond Williams (Seattle SuperSonics) 63, 6% (7/11)
3. Jon Barry (Sacramento Kings) 58, 3% (7/12)
4. Steve Smith (Portland TrailBlazers) 54% (20/37)
5. Allan Houston (New York Knicks) 51, 6% (16/31)

Büntetőszázalék: 1. David Wesley (Charlotte Hornets) 100% (9/9)
1. Mikki Moore (Detroit Pistons) 100% (8/8)
3. Mario Ellie (San Antonio Spurs) 94, 4% (17/18)
4. Eddie Jones (Charlotte Hornets) 93, 8% (15/16)
5. Elden Campbell (Charlotte Hornets) 92, 9% (13/14)

Legtöbb lepattanó (átlag): 1. Shaquille O'Neal 14, 6 (14 mérkőzés; 70 támadó-lepattanó; 144 védőlepattanó; 214 összes lepattanó)
2. David Robinson (San Antonio Spurs) 13, 8 (4; 17; 38; 55)
3. Derrick Coleman (Charlotte Hornets) 12, 5 (4; 10; 40; 50)
4. Dale Davis (Indiana Pacers) 12, 1 (15; 55; 126; 181)
5. Samaki Walker (San Antonio Spurs) 11, 3 (4; 13; 32; 45)

Legtöbb gólpassz (átlag): 1. John Stockton (Utah Jazz) 10, 3 (10 mérkőzés/103 gólpassz)
2. Sam Cassell (Milwaukee Bucks) 9, 0 (5/45)
3. Kevin Garnett (Minnesota Timberwolves) 8, 8 (4/35)