Túl a nehezén?

2000.12.15. 14:53
Alig több mint tíz perc alatt tizenöt pontos hátrányt dolgozott le a Los Angeles, és a végén legyőzte a Portland TrailBlazers csapatát. Ezzel a győzelemmel a Lakers jutott az NBA döntőjébe, ahol az ellenfele az Indiana lesz.
Győzött a Lakers
A liga két legjobb csapata csatázott
A hetedik meccs olyan szeszélyes és fordulatos volt, mint az egész sorozat. Hiszen emlékezzünk csak vissza: az első összecsapást még hozta a Lakers, aztán viszont kikapott a Staplesben. Majd útra keltek - és nyertek. Méghozzá kétszer, a Rose Gardenben. Utána viszont újra két zakó - egy otthon, egy idegenben. A Portland pedig arra készült, hogy először a főcsoportdöntők történetében 1-3-ról hozzon vissza egy párharcot.

És közel is álltak ehhez. A Blazers ugyanis nagyon jól védekezett, és a harmadik negyed után 71-58-ra vezetett. Shaq O'Nealon ketten, sőt volt úgy, hogy hárman csimpaszkodtak, és Dunleavy mester e taktikája be is jött. Az MVP mindössze 18 pontig és kilenc lepattanóig jutott. Csakhogy a Blazers elfeledkezett a kaliforniaiak másik ászáról.

A Pacersnek ügyelnie kell Shaqra ha győzni akar
A harmadik játékrész után tehát 13 pont volt a vendégelőny. Aztán tíz és fél perccel a vége előtt már 15. Ekkor jött a már emlegetett ász, a Lakers-tandem ,,kisebbik" tagja. A Kobe Bryant vezérelte Los Angeles tizenöt pontot szerzett zsinórban, visszahozva ezzel a reményt és az esélyt.

Az utolsó tizenkét percet 31-13-ra hozták a hazaiak, így a bombameglepetés elmaradt. Bár a liga két legjobb csapata csatázott, nagyon kevesen hitték, hogy Phil Jackson gárdája kikaphat. Így vannak ezzel az ,,okosok" a nagydöntő előtt is.

A Pacersnek - amennyiben győzni akar - O'Neal mellett Bryantot is semlegesítenie kell. Az előbbivel kapcsolatban Larry Bird megkérdezheti Dunleavy-t, na de hogy a kettő egyszerre menjen? Ehhez már egészen mást kell a mesternek segítségül hívnia...

Jegyzőkönyv

Nyugati főcsoport
Los Angeles Lakers - Portland Trail Blazers 89-84
Legjobb dobók: Bryant 25, O'Neal 18, Horry 12, Rice, Shaw 11-11 ill. Wallace 30, Smith 18, Pippen 12
Legtöbb lepattanó: Bryant 11, O'Neal 9, Horry 7, Rice 6 ill. Pippen 10, Sabonis, Schrempf 5-5
Legtöbb gólpassz: Bryant 7, O'Neal 5 ill. Pippen, Sabonis, Stoudamire 3-3
Dobószázalék: 31/63 (49, 2%) ill. 32/77 (41, 6%)
Lepattanók: 41 ill. 33
Összesítésben: 4-3

Statisztikák

Pontátlag:
1. Shaquille O'Neal (Los Angeles Lakers) 28.2 (17 mérkőzés; 190 mezőnykosár; 99 büntető; 479 pont).
2. Karl Malone (Utah Jazz) 27.2 (10; 103; 64; 272)
3. Allen Iverson (Philadelphia 76ers) 26.2 (10; 91; 68; 262)
4. Gary Payton (Seattle SuperSonics) 25.8 (5; 50; 20; 129)
5. Jerry Stackhouse (Detroit Pistons) 24.7 (3; 24; 23; 74)

Dobott pont:
1. Shaquille O'Neal 479 (17 mérkőzés)
2. Kobe Bryant (Los Angeles Lakers) 387 (17)
3. Reggie Miller (Indiana Pacers) 381 (16)
4. Jalen Rose (Indiana Pacers) 341 (17)
5. Latrell Sprewell (New York Knicks) 299 (16)

Dobószázalék:
1. Scott Williams (Milwaujee Bucks) 63.9% (23/36)
2. Antonio Davis (Toronto Raptors) 58.3% (14/24)
3. Shaquille O'Neal 54.6% (190/348)
4. Michael Curry (Detroit Pistons) 52.2% (12/23)
5. Karl Malone 52.0% (103/198)

Hárompontos dobószázalék:
1. Terry Mills (Detroit Pistons) 66.7% (6/9)
2. Shammond Williams (Seattle SuperSonics) 63.6% (7/11)
3. Jon Barry (Sacramento Kings) 58.3% (7/12)
4. Steve Smith (Portland TrailBlazers) 54.7% (29/53)
5. Allan Houston (New York Knicks) 50.0% (19/38)

Büntetőszázalék:
1. David Wesley (Charlotte Hornets) 100% (9/9)
1. Mikki Moore (Detroit Pistons) 100% (8/8)
3. Mario Ellie (San Antonio Spurs) 94.4% (17/18)
4. Eddie Jones (Charlotte Hornets) 93.8% (15/16)
5. Elden Campbell (Charlotte Hornets) 92.9% (13/14)

Legtöbb lepattanó:
1. Shaquille O'Neal 15.0 (17 mérkőzés; 85 támadó-lepattanó; 170 védőlepattanó; 255 összes lepattanó)
2. David Robinson (San Antonio Spurs) 13.8 (4; 17; 38; 55)
3. Derrick Coleman (Charlotte Hornets) 12.5 (4; 10; 40; 50)