Ennél csak könnyebb jöhet!?

2000.12.15. 14:53
A lehető legszorosabb csatában esett ki a Milwaukee a rájátszás első körében. Az ötödik mérkőzésen ugyanis az Indiana, hazai pályán, mindössze egy ponttal verte meg a Bucks-t.
A Pacers egy Reggie Millerrel jobb volt
Az alapszakasz keleti legjobbját tisztességesen megizzasztotta George Karl együttese. Miután a Miwaukee megnyerte a második és a negyedik meccset, mindent eldöntő csatára került sor Indianapolisban. Ráadásul jobban is kezdett a nyolcadik helyen rangsorolt vendégcsapat. Végig nagyon szoros volt az összecsapás, de a Pacers egy Reggie Millerrel jobb volt. A ,,pálcikaember" élete legjobb playoff-teljesítményét nyújtotta, hiszen 41 pontot termelt. A végig pocsékul dobó Trevis Best 16 másodperccel a vége előtt elvállalt, és szerzett egy hárompontost, amivel 96-94 lett az állás. Utána Ervin Johnsont állították meg szabálytalanul, de Ő kihagyta első büntetőjét. Ez pedig eldöntötte a mérkőzést. Az Indianaval így nem esett meg az a csúfság, hogy - harmadiknak az NBA történetében - első helyen kiemeltként búcsúzzon a rájátszás első szakaszában.

Larry Bird csapata a konferencia elődöntőjében a Philadelphiával játszik, de ezek után nem valószínű, hogy játszadozni is fog...

Jegyzőkönyv

Keleti főcsoport:
Indiana Pacers (1) - Milwaukee Bucks (8) 96-95
Legjobb dobók: Miller 41, Rose 14, Davis 10 ill. Cassell 22, Allen, Thomas 18-18, Robinson 11.
Legtöbb lepattanók: Davis 12, McKey 6, Miller 5 ill. Thomas 9, Johnson 7, Ham, Allen 6-6, Cassell, Williams 5-5.
Legtöbb gólpassz: Jackson 8, Rose, Best 6-6 ill. Cassell 6.
Dobószázalék: 36/83 (43, 4%) ill. 36/82 (43, 9%)
Lepattanók: 44 ill. 43
Összesítésben: 3-2