Ötven másodperc alatt fordított a Flyers

2000.12.15. 14:53
Sokáig úgy tűnt, hogy a New Jersey két győzelemmel utazhat haza Philadelphiából a Stanley Kupa keleti főcsoportjának döntőjében. A hazaiak azonban a harmadik harmad elején két gyors góllal fordítottak, így biztos, hogy lesz még mérkőzés a Flyers jegén. A mérkőzés hőse Rick Tocchet volt a maga két góljával és egy asszisztjával.
Rick Tocchet második gólja
A Devils csak saját magát okolhatja a vereségért, hisz kétgólos előnyt herdált el nem egészen két és fél perc alatt. Fergetegesen kezdtek a hazaiak, Tocchet már a második percben betalált Martin Brodeur kapujába. Az év újonca címre pályázó Scott Gomez a harmad közepén egyenlített, majd a második játékrészben Jason Arnott és Patrik Elias góljaival megugrottak az Ördögök. Ekkor mindenki azt hitte, hogy az első összecsapás forgatókönyve alapján alakul majd a meccs további képe, de Eric Desjardins 39 másodperccel a harmad vége előtt szépített. Az utolsó játékrész elejét iszonyatosan megnyomta a Philly - a második percben előbb újból Tocchet, majd 52 szekundum múlva Daymond Langkow is mattotla Brodeurt. A hátralévő 18 percben a Flyers sikeresen megőrizte nagy nehezen megszerzett előnyét, így biztos, hogy még ebben az idényben visszatérhet a First Union Center jegére.

Jegyzőkönyv

Keddi mérkőzés - Keleti főcsoport
Döntő
Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 4-3 (1-1, 1-2, 2-0)
Gól: Tocchet (Burt, Gagne) 1:38, Desjardins (Tocchet, Zelepukin) 39:21, Tocchet (Primeau, Desjardins) 41:06, Langkow (Jones) 41:58 ill. Gomez (White, Nyemcsinov) 13:23, Arnott (eladott korong) 22:51, Elias (Sykora, Gomez) 34:50
Kapusok: Boucher 33/30 ill. Brodeur 30/26
Lövések: 30 (12+11+7) ill. 33 (15+13+5)
Emberelőny: 1/0 i8ll. 1/0