A Lavina eloltotta a Lángokat

2000.12.15. 14:55
Három mérkôzést játszottak az NHL hetedik játéknapján. A kanadai rangadón a Montreal magabiztosan gyôzte le az Edmontont, a tavalyi nagydöntôs Dallas meglepetésre kikapott Carolinában, míg a Colorado - idei elsô gyôzelmét jegyezve - simán gyôzött Calgaryban.
Sokan féltették a Montrealt az idény kezdete elôtt, mondván a gárda még a tavalyi teljesítményét is alul fogja múlni, hiszen nincsen stílusa, s ami még rosszabb, nincs olyan játékos a keretben, aki fazont tudna szabni az együttesnek. Nos, a Canadiens ugyan kezdett már jobban is története során, az Olajosok ellen működött a sokak által kritizált gépezet.

A liga egyik legpatonánsabb alakulata egyetlen percig sem hagyott kételyt a szurkolókban, hogy kedden ne lenne jobb, mint Wayne Gretzky egykori legendás alakulata. A Montrealban Sakku Koivu (egy gól és egy gólpassz) mellett a B-betűsök remekeltek, Brisebois gólja mellé három asszisztot osztott ki, míg Brunet két gólt jegyzett.

Meglehetôsen sima gyôzelmet könyvelhetett el a Carolina is, mely nevéhez méltóan, hurrikánként söpört végig a Dallas tavalyi nagydöntôs alakulatán. A Csillagok ezúttal igencsak haloványan pislákoltak, hiányzott a kapuból Eddy Belfour, így az utolsó harmadra háromgólos hátránnyal fordultak.

A texasiak elsô gólját Brett Hull szerezte, aki így már két egységgel elôzi meg édesapját, a legendás Bobbyt az örökranglistán. Döntetlenjei után viszont végre gyôzött a Dallas legnagyobb nyugati riválisa, a Colorado.

A Lavina Calgaryban vendégeskedett, ahol a második játékrészben egy negyedórás attakkal el is döntötte a két pont sorsát. Jellemzô a helyzetkihasználásukra, hogy ebben az idôszakban öt kísérletbôl háromszor betaláltak Mike Vernon ketrecébe.

Jegyzôkönyv
A 7. játéknap eredményei
Montreal Canadiens - Edmonton Oilers 5-2 (1-0, 2-1, 2-1)
20 108 nézô
Gól: Darby (Poulin, Stock) 14:18, Koivu (emberelôny, Markov, Brisebois) 22:22, Brisebois (ee., Markov, Koivu) 33:38, Brunet (Brisebois, T. Linden) 48:03, Brunet (üres kapu, Brisebois) 59:43 ill. Kilger (Lacouture, Laraque) 25_08, Cleary (Ulanov) 55:45
Lövések: 23 (10+6+7) ill. 18 (3+10+5)
Emberelônyök: 6/2 ill. 3/0
Kapusok: Hackett 16/18 (88%) ill. Salo 18/22 (81%)

Carolina Hurricanes - Dallas Stars 5-2 (1-0, 3-1, 1-1)
Gól: O'Neill (ee., Francis, Battaglia) 16:18, Brind'amour (Kapanen, Willis) 20:41, Battaglia (Francis) 24:28, Ozolins (emberhátrány, Gelinas) 35:37, Westlund (Gelinas) 55:08 ill. B. Hull (Morrow, Nieuwendyk) 34:02, Keane (Hatcer, Langenbrunner) 50:35
Lövések: 22 (13+6+3) ill. 21 (8+8+5)
Emberelônyök: 7/1 ill. 9/0
Kapusok: Irbe 19/21 (90.4%) ill. Turco 17/22 (77.2%)

Calgary Flames - Colorado Avalanche 1-3 (0-0, 0-3, 1-0)
16 031 nézô
Gól: Deadmarsh (ee., Bourque, Foote) 24:32, Forsberg (Drury, Bourque) 36:10, Podein (Yelle, Foote) 38:53 ill. Hay (Shantz, Iginla) 59:10 Lövések: 30 (7+13+10) ill. 19 (11+5+3)
Emberelônyök: 9/0 ill. 6/1
Kapusok: Vernon 19/16 (84.2%) ill. Roy 29/30 (96.6%)