Kiesett a St. Louis

2000.12.15. 14:53
Óriási bravúrt hajtott végre a San José, miután a hetedik mérkőzésen, St. Louisban győzött a Blues ellen, és ezzel kiütötte az alapszakasz győztesét a Stanley Kupa további küzdelmeiből.

Jeff Friesen továbbjutást jelentő gólja
A Cápák két vereséggel, köztük a hatodik meccs féltucat kapott góljával érkeztek a mindent eldöntő összecsapásra, ahol igencsak meglepték a hazaiakat. Ron Stern már a harmadik percben mattolta Roman Tureket, majd a harmad lefújása előtt 11 másodperccel Owen Nolan is betalált a Jennings-díjas kapus hálójába. A második felvonás ötödik percében Jeff Friesen már kiütésessé fokozta a különbséget. A Blues az utolsó harmadban mindent megpróbált, de Steve Shields csak egyszer kapitulált a hazai csatárok rohamai közepette. Óriási meglepetésre tehát a Cápák jutottak az elődöntőbe, ahol a címvédő Dallas lesz az ellenfelük. A Nyugati Konferencia másik elődöntőjében a Colorado és a Detroit csatázik majd egymással.

Jegyzőkönyv

Keddi mérkőzés:
Nyugati főcsoport:
St. Louis Blues - San José Sharks 1-3 (0-2, 0-1, 1-0)
Gól: Yuong (emberelőny, Pronger) 42:09 ill. Stern (Ragnarsson, R. Sutter) 2:51, Nolan (Lowry) 19:49, Friesen (Sundström) 34:14
Kapusok: Turek 19/16 ill. Shields 22/21
Lövések: 22 (6+5+11) ill. 19 (10+7+2)
Emberelőny: 5/1 ill. 3/0